VYBRAT REGION
Zavřít mapu

I kluby z nižších soutěží našeho regionu mohou žádat o grant

Chebsko - Pro kluby je připraveno pět milionů korun

26.5.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Petr Przeczek

Fotbalové kluby z České republik se mohou od čtvrtka 22. května 2008 ucházet o prostředky z nového grantového projektu, jehož první ročník vyhlásila sázková kancelář Fortuna.

Do konce roku je pro kluby připraveno 5 milionů korun. Grantové prostředky jsou dostupné všem fotbalovým klubům na různých úrovních soutěže.
„Loni jsme výrazným způsobem sponzorsky vstoupili do prvoligového fotbalu a nyní podporujeme celkem deset mužstev. Již tehdy jsme avizovali, že půjdeme s podporou dál, jelikož sport nevnímáme pouze jako prvoligovou záležitost. Fotbal je na špici popularity, ale na mnoha úrovních a místech je již citelně znát nedostatek hráčů. Rádi bychom přispěli k rozvoji klubů po celé České republice, aby fotbal nestagnoval, ale naopak díky svému modernímu zázemí přitahoval stále širší okruh příznivců,“ vysvětluje Martin Todt, generální ředitel Fortuny.

„Mechanismus přihlašovaní do grantu je velmi jednoduchý. Přihláška zabírá jedinou stranu, její vyplnění trvá několik minut, nevyžadujeme žádné komplikované přílohy. Jde nám především o smysluplné zacílení podpory, a proto od zájemců očekáváme hlavně stručný popis projektu, tedy jak by s prostředky naložili.“

Předpokládá se, že prostředky by měly být použity na rozvoj klubu (např. rekonstrukce hrací plochy, rekonstrukce zázemí nebo jeho části, úpravy sportovního areálu apod.). Záleží na potřebách samotných klubů, předem se nevylučuje žádný nápad. V grantovém systému je standardní pojistka na dokončení projektu, tedy že klub se musí podílet minimálně 50% z vlastních zdrojů.

Uzávěrka přihlášek je 30. června (rozhoduje razítko pošty). Během července došlé projekty vyhodnotí komise složená ze zástupců Fortuny a odborníků.
Za odborníky v komisi zasedne Jiří Plíšek, sportovní manažer AC Sparta Praha, a také třeba Jan Říčka, international skauting manager FC Chelsea. Peníze začnou ke klubům proudit již během srpna.

„Toto je první ročník, na němž se i my sami učíme, jak co nejúčelněji pomoci klubům. Pokud bude z jejich strany zájem, jsme připraveni s podporou regionálního fotbalu pokračovat i v dalších letech. Tu nejtěžší část,tedy přípravu prvního ročníku, máme za sebou a pokračovat je mnohem snazší, než začínat od nuly.“
Přihlášku o podporu je možné získat na stránkách www.ifortuna.cz nebo je k dispozici na pobočkách Fortuny.

(togr)

Místo události:
26.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Psychoterapeutický stacionář v ostrovské nemocnici.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení