V ruské Kazani se konalo mistrovství světa v plavání Masters, kterého se zúčastnil i odchovanec chebského plavání Miloš Aišman. Ten už delší dobu pracuje a trénuje v Praze a závodí za německý tým SG Ergolding/Landau.
Na vrcholné soutěži sezony startoval na 200, 400 a 800 m volným způsobem a na tratích 100 a 200 m motýlkem.
„Přípravu jsem absolvoval společně se Sport Project Swimming a individuálně se Sabinou Dostálovou. Ranní tréninky byly někdy hodně nepříjemné, ale díky vzájemné podpoře jsme je zvládli. Vzhledem k tomu, že mistrovství trvalo sedm dní, bylo možné zvolit více startů a rozvrhnout je tak, aby zbyl čas na potřebnou regeneraci," vysvětlil Miloš Aišman.
V prvním závodě na 800 m skončil Miloš na čtvrtém místě, přičemž na prvních třech pozicích dominovali Italové, kdy vítěz dokonce vytvořil světový rekord.
Třetí den mistrovství měl na programu 200 m volným způsobem, v kterém obsadil po pomalejším začátku třetí příčku. Oba motýlkářské závody byly pak v režii čtvrtých míst. Pátým vystoupením a zároveň závěrečným závodem na 400 m volným způsobem si Miloš Aišman doplaval pro stříbrnou medaili.
„Letos jsem měl hodně natrénováno právě na čtyřstovku, na kterou jsem si nejvíce věřil. Pracovat deset hodin denně a k tomu trénovat před prací i po ní bylo opravdu náročné. Z medaile mám velkou radost, protože je odměnou za dřinu, kterou jsem vynaložil. Zároveň pak nezklamání důvěry u všech, kteří mě podpořili, kterým bych chtěl touto cestou moc poděkovat," vzkázal Aišman.
V příštím roce se koná ME v Londýně a přípravu na příští sezonu zahájí Miloš soustředěním s ostatními plavci již na začátku září v Chorvatsku.