V mariánskolázeňské hale v Tyršově ulici se odehrálo závěrečné dějství oblastního přeboru západočeské oblasti v basketbalu v kategorii U17 – Final 3.
Domácí BK měl jako vítěz základní části výhodu pořadatelství. Dalšími aktéry turnaje byla družstva BK Sokolov a Lokomotiva Plzeň. Zlaté medaile za celkové vítězství se nakonec skvěly na hrudích lázeňských hráčů.
BK Mar. Lázně⋌ 91
BK Sokolov ⋌67
(13:22, 26:12, 26:16, 26:17)
   Sokolovští vstoupili do utkání s daleko větší vervou. Domácí, již působili velmi ospalým dojmem, vytvářeli v obraně hrubé chyby, po nichž následoval celkem snadný koš pro hosty. V útoku vázla spolupráce, z níž vznikala spousta nepřesných přihrávek a střel. První čtvrtina tak skončila vedením sokolovského týmu 22:13. V další desetiminutovce se lázeňský tým konečně vzpamatoval, zvýšil tlak na míč v obraně i v útoku, což vedlo k lepšímu zakončování, a to hlavně zásluhou Matěje Sůvy, jenž v této části hry zaznamenal 17 bodů. Bohužel ve druhé půli přišli domácí o svého podkošového hráče Hellmicha. Ten si při doskoku podvrtl kotník. Jeho role se však zdařile zhostil Adam Veselý. Mariánskolázeňští nepřestávali s nátlakovou obranou a aktivní skóre stále narůstalo. Pak už nebylo o vítězi pochyb.
   „Nedělní časná utkání nám zřejmě nesedí, kluci v úvodu utkání ještě dospávali. Postupem času se ale dostávali do tempa a nakonec dotáhli utkání do vítězného konce," okomentoval utkání trenér Roman Gezo.
Body BK M. L.: M. Sůva 45 (4 trojky), Samuel Zabolotnij 13, Šimon Zabolotnij 10, Šesták 9, A. Veselý 5, Helllmich 4, Kazaku 3, Hengerič 2 . TH 23/13
BK Sokolov⋌ 77
BK Lokomotiva Plzeň ⋌79
   Velice vyrovnané utkání. Úvod patřil hráčům Sokolova, jimž ale postupně docházely síly, snad díky předešlému duelu s Mariánskými Lázněmi. V závěru se ještě snažili o zvrat, ale nepřesnosti v zakončení jim sebraly šanci na výhru.
BK Mar. Lázně ⋌63
Lokomotiva Plzeň ⋌49
(17:6, 10:8, 12:14, 21:24)
   Druhý zápas domácích měl úplně opačný průběh než ten předešlý, to hráči BK vlétli na palubovku jako právě vypuštěný uragán. Už ve třetí minutě svítilo na ukazateli skóre 15:0! Střelecky se dařilo hlavně kapitánovi Samueli Zabolotnému, jenž v této části hry zatížil konto soupeře devíti body. Obrana presovala po celém hřišti a byla pro hráče Lokomotivy nepřekonatelnou překážkou. Ani potom domácí nepolevovali a poločasové vedení 27:14 dodávalo klid. Mariánskolázeňští však nasazené tempo neudrželi a hra se vyrovnala. Naštěstí vedení z prvního poločasu bylo pro vývoj celého utkání rozhodující. V závěru pak trenér domácích nechal zasáhnout do hry i ostatní hráče z lavičky.
„Ve druhém zápase jsme měli lepší začátek. V dalším průběhu se kluci už spokojili s výrazným vedením," dodal Gezo. „Dobře se v obou utkáních předvedl Adam Veselý, který musel nahradit zraněného Hellmicha. K našemu prvenství bych dodal, že náš mančaft nebyl v celé soutěži ani jednou poražen."
Body BK M. L.: Sůva 25 (2), bodů, S. Zabolotnij 16, A. Veselý 10, Hengerič 4, Š. Zabolotnij 3 (1), Viktor Veselý 3, Šesták 2. TH 28/12.(jomi)