Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Svěřenci Františka Čadka sbírali na Lize kumite cenné medaile

Františkovy Lázně - Na soutěž se sjelo více než sto závodníků ze čtrnácti klubů z České republiky, Slovenska, a Polska. Pro domácí pořadetelský klub SHINKYOKUSHINKAI KARATE FRANTIŠKOVY LÁZNĚ to byla zatěžkávací zkouška jak z pozice pořadatele, tak z pozice trenérů a závodníků. Trenér Čadek nasadil do závodů své nejlepší svěřence a štěstí jim přálo.

4.6.2016
SDÍLEJ:

Svěřenci Františka Čadka, kteří byli úspěšní na Lize kumite ve Františkových LázníchFoto: archiv

   Ve sportovní hale základní školy Františkovy Lázně sekonalo druhé kolo letošní ligy kumite dětí a mládeže. Liga ve Františkových Lázních se stále více dostává do podvědomí závodníků a klubů z České republiky a okolních zemí. Proto pro velký zájem závodníků bylo oproti většině jiných ročníků vypsáno i několik kategotií mužů. Na soutěž se sjelo více než sto závodníků ze čtrnácti klubů z České republiky, Slovenska, a Polska. Pro domácí pořadetelský klub SHINKYOKUSHINKAI KARATE FRANTIŠKOVY LÁZNĚ to byla zatěžkávací zkouška jak z pozice pořadatele, tak z pozice trenérů a závodníků. Trenér Čadek nasadil do závodů své nejlepší svěřence a štěstí jim přálo.    Pouze tři ze čtrnácti závodníků nedosáhli na medailové příčky. Alex Bryndas v nejpočetnější kategorii sedmnácti závodníků a Jan Hruška s Václavem Hůdou v druhé nejhojněji zastoupené kategorii neprošli vyřazovacím pavoukem. Jejich výkon ale domácímu klubu rozhodně ostudu neudělal. Další domácí závodníci měli již více štěstí, a tak si oddíl mohl na své konto připsat tři třetí místa – Strmeňová, Novotná, Vojtěch Hůda, čtyři druhá místa – Doan, Gavrylyuk, Doanová a čtyři první místa – Jadrná, Trpák, Nerad a Peňa. Někteří z těchto závodníků startovali na závodech vůbec poprvé. O to cennější je jejich umístění. Dále je na nich a jejich trenérovi, aby je dovedl k stabilním výkonům vedoucím k předním příčkám, jako je tomu například u Trpáka, Nerada a Vojtěcha Hůdy. Vzhledem k tomu, že se jedná o plnokontaktní souboje, kde je pouze malé omezení v úderech, jde pro mladé závodníky o velice stresující záležitost. Během soutěže bylo hlavně ve starších kategoriích k vidění i několik KO. Není divu, soutěže se zúčastnilo i několik závodníků Mistrovství Evropy. V drtivé většině to bylo po kopu na hlavu. Nebyla tedy nouze o vzrušující a adrenalinem nabitou podívanou. Jednu takovou parádičku předvedla i domácí Doanová, kdy sice technika nebyla rozhodčími uznána jako platná, ale její soupeřka po přímém kopu na hlavu skončila na zemi a teprve po lékařské prohlídce mohla pokračovat v soutěži.
   Turnaj byl velmi příznivě hodnocen všemi zúčastněnými. „Vynikající zázemí v hale Základní školy Františkovy Lázně a podpora Města Františkovy Lázně příznivě ovlivňuje chuť závodníků zavítat na tuto soutěž. Sponzoři jako LAGARDE Spedition, NELAN, Lázeňský dům PALACE, Travel Free shop, Algon plus auto, PLAYMOBYL pomohli pořadateli zajistit kvalitní zázemí a ceny pro závodníky. Novinkou a málo viděnou věcí byla pozornost ve formě občerstvení pro závodníky – ovoce od firmy All you need.com – Miloš Hurajčík," řekl František Čadek z pořádajícího klubu.
   Další mezinárodní soutěž bude františkolázeňský oddíl pořádat opět za rok. V nejbližší době závodníci oddílu odjedou na další soutěž do Hradce Králové. Hodně štěstí, OSU!

Autor: Redakce

4.6.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení