V tělocvičně Základní školy ve Františkových Lázních se konal veřejný exhibiční trénink oddílu SHINKYOKUSHINKAI KARATE FRANTIŠKOVY LÁZNĚ. Cílem již tradičního pátého vystoupení je předvést rodičům, kamarádům a veřejnosti průřez a hlavní témata celoročního tréninku dětí od pěti do patnácti let.
Na programu byla především ukázka tréninku kumite. Výběr hlavního tématu nebyl náhodný. V loňském roce oddíl vybojoval hned tři tituly mistra ČR v kumite (Votava, Hůda, Jadrná), a v letošním roce na dvou závodech získali žáci oddílu šest prvních, sedm druhých a dvě třetí místa. Náročnou zkouškou bylo také pořadatelství červnového závodu plnokontaktního karate.
Diváci zhlédli trénink základních technik kumite, jejich kombinací a lehké tréninkové souboje. Dále pak trénink zábavnou formou v podobě her zaměřených na rychlost a dynamiku. Poté předvedli karatisté několik parádiček jako kopy ve výskoku a kopy s otočkou. Neodmyslitelnou součásti se stalo přerážení desek a tvárnic. I ti nejmenší žáčci si troufli, a tvrdým úderem lámali jednu či více desek. Ti nejsilnější si troufli i na osm tvárnic Itong o síle pět centimetrů, čímž si získali obdiv a respekt diváků.
Trénink byl formálním ukončením pololetí. Od září opět začíná tvrdá příprava na závody. Sladkou tečkou pro děti byla palačinka se zmrzlinou v stylové restauraci Selská jizba ve Františkových Lázních. Zde proběhlo i zhodnocení první poloviny roku. „Za prezentací oddílu, organizováním závodu a úspěšné činnosti závodníků stojí v nemalé míře pomoc sponzorů a podporovatelů jako NELAN Horní Ves, Zlatnictví Josef Altman, Algon Plus Auto, LD Palace, Lagarde Spedition, a v neposlední řadě Základní škola a město Františkovy Lázně," vyjmenoval trenér František Čadek subjekty, bez kterých by oddíl mohl jen těžko myslet na úspěchy.