Akademik ani podruhé neprohrál, příprava se daří!

Cheb - Chebští mohli děkovat zejména skvěle chytajícímu Heczkovi

11.9.2013

Ilustrační foto - florbalFoto: archiv

Druhé přípravné utkání, silný protivník, duel plný zvratů. O víkendu se ve druhém přípravném utkání před dalším florbalovým ročníkem představil mužský celek Akademiku Cheb. A opět změřil síly s velmi kvalitním sokem, když si k přípravnému utkání pozval karlovarské juniory, hrající druhou nejvyšší soutěž. A zároveň jediný mládežnický celek ze západu Čech, který v minulosti hrál ve své kategorii extraligu.
Akademik začal ustrašeně, Karlovy Vary od úvodního hvizdu udávaly tempo. Karlovarští jsou známí svým rychlým přístupem po celé ploše a to na chebské hráče v úvodní třetině platilo. „Museli jsme se s tím srovnat, nejsme na to zvyklí v takovém množství. Ten přístup byl opravdu rychlý a my jsme měli problémy s rozehrávkou. O první přestávce jsme si něco nakreslili a postupně se to zlepšovalo," začal po utkání s hodnocením asistent trenéra Václav Roth.
Karlovarští byli i při nástupu do druhého dějství aktivnější a nebezpečnější. Chebští mohli děkovat zejména skvěle chytajícímu Heczkovi, který chvílemi přiváděl k zoufalství lázeňské střelce. A po dlouhém osmělování se o slovo přihlásil chebský kanonýr Milan Bednařík. Nový kapitán USK se v utkání prosadil hned pětkrát a zejména díky němu začali hráči Akademiku z náskoku svého soka ukrajovat. „Kdyby to byl letos Bedýnkův standard, nikdo by se nezlobil," s úsměvem prohodil starší z bratrské dvojice Rothů.
Akademik ve třetí třetině prohrával již 8:3, parta kolem kapitána Bednaříka však ukázala charakter a nesložila zbraně. Rychlými brankami se vrátila do utkání a nakonec sahala po výhře. Dvě minuty před koncem se blýskl individuální akcí Jan Václav, který postupně obešel tři protihráče, v cestě mu však stála branková konstrukce. „Je to škoda, za závěrečnou třetinu jsme si vítězství zasloužili, ale remízu bereme. Když si vezmeme, jak se pro nás utkání špatně vyvíjelo, navíc soupeř byl hodně kvalitní a florbalovější než my," sportovně přiznal na závěr Roth, který tvrdil muziku v druhém obranném páru USK.
FB Hurrican K. Vary /jun./⋌ 9
USK Akademik Cheb ⋌9
(4:2, 2:1, 3:6)
Branky USK: Bednařík 5x, Václav 2x, L. Roth 1x, Svatek
Závěrečný test před startem ročníku čeká svěřence Luboše Kapra již tuto neděli, kdy od 14:00 vyzvou Tachov, který v úvodním klání přípravy deklasovali 10:3. Všichni sportovní fanoušci jsou srdečně do haly ve Františkových Lázních zváni.                                    (javá)

Autor: Redakce