Florbalový Akademik to už zdaleka nejsou pouze muži a junioři, o první větší úspěchy se postarali nejmladší Akademici. Mladší žáci pod vedením Jakuba Housera mají za sebou dva velmi vydařené turnaje a sklízejí pochvalu na všech frontách.
Předposlední kolo své ligy zvládli nejmladší milovníci děrovaného míčku skvěle. Na domácím turnaji ve Františkových Lázních nepoznali hořkost porážky, všechny tři svá utkání vyhráli. Nejprve si poradili v základní skupině se silnými Karlovými Vary nejtěsnějším rozdílem 2:1, poté si s chutí zastříleli se Sokolovem a brali jasné vítězství v poměru 6:1.
   Vítězství v základní skupině znamenalo účast ve finále, liga mladších žáků se totiž hraje turnajovým systémem a každý jednotlivý turnaj se vyhodnocuje.
Ve finále změřili Chebští síly s Ostrovem, který je favoritem celé soutěže. Vyrovnané utkání před plnou halou, emoce, výborní rozhodčí i krásné akce. Utkání gradovalo a mělo veliký náboj. Strhující utkání pro sebe nakonec rozhodli právě domácí, kteří nakonec vyhráli 6:4 a celý turnaj ovládli.
„Musím všechny kluky a holky pochválit, předvedli výborný výkon, všichni makali a turnaj jsme si vyhrát zasloužili," řekl těsně po vyhodnocení výsledků trenér Akademiku Jakub Houser a ve svém hodnocení pokračoval.
   „Během sezony jsme se výrazně posunuli, mám ze všech velikou radost, tento výsledek byl odměnou pro nás všechny, odměnou naší práce. Na začátku sezony se nám výsledkově nedařilo, ale viděl jsem píli, tvrdě jsme pracovali a teď jsme odměňováni. Jsem za to moc rád," pokračoval mladý lodivod.
O uplynulém víkendu ke zlatu z Františkových Lázních přidali Chebští také bronz z Ostrova. Trenér Jakub Houser musel řešit komplikovanou situaci, když mu z nejrůznějších důvodů odřeklo účast devět hráčů. I s torzem sestavy však uspěl a bral bronzové medaile.
Cestu k dalšímu úspěchu začali hráči se sovičkou na prsou proti domácímu Ostrovu, který deklasovali poměrem 5:1, největší podíl na vítězství měl však výborně chytající Kryštof Kantor. Další vítězství přidali hned vzápětí, když si poradili se Sokolovem 5:4.
   Poté přišli na řadu porážky, nejprve s nabitým celkem Chodova a na závěr s karlovarskými Hurricany. Trenér Jakub Houser přesto hledal pouze slova chvály. „Měli jsme těžkou situaci, nebyli jsme v kompletní sestavě. Chybělo nám hned devět lidí ze základní sestavy, přesto jsme ukázali charakter a došli k dalšímu výbornému umístění. Mám velkou radost, teď si užijeme bronzové medaile a v týdnu se budeme opět tvrdě připravovat na další turnaj, který nás čeká prvního května v Karlových Varech," říká závěrem Houser, kterému na turnaji v Ostrově vypomáhal na lavičce hráč mužského kádru USK Akademik Cheb Jan Žuk.