V Aši u Bismarckovy rozhledny se uskutečnil druhý ročník závodu v běhu do vrchu nazvaný Háj třikrát jinak. Tento běh byl zároveň prvním závodem druhého ročníku seriálu Rozhledny v pohybu.
Závody zařazené do tohoto seriálu jsou unikátní kombinací krátkého běhu do vrchu s hromadným startem, terénního výběhu stráně nebo sjezdovky s intervalovým startem a intervalového výběhu schodů rozhledny.
Během závodu panovalo příjemné, slunečné počasí. Všech běhů se zúčastnilo celkem 96 závodníků, z toho bylo 65 dětí a 31 běžců v hlavním závodě.
Celkovým vítězem se stal loňský vítěz seriálu Rozhledny v pohybu Robert Čepek z PSK Olymp Praha ve výsledném čase 9:33 min., kterým ustanovil nový traťový rekord. Na druhém místě skončil o 22 vteřin Petr Soukup z Kovohutí Příbram a třetí celkově byl Michal Štefec z Velké Hleďsebe.
Nejrychlejší ženou byla Barbora Lučanová z KČT Aš v čase 11:45 min. Druhá doběhla Vendula Fronková z AC Domažlice, třetí Anna Rychlíková z LK Jasan Aš.
Vítězi dětských kategorií se stali Martin Jelínek, Ema Krylová, David Kundrát, Viktorie Dobešová, Jan Kozák, Natálie Raithelová, Pavel Kokoř, Natálie Jahnová, Štěpán Tichý a Leona Snížková.
Seriál Rozhledny v pohybu pokračuje druhým dílem v sobotu 30. 5. v Plzni závodem Chlum vrch třikrát jinak. Tímto zveme všechny běžce k účasti.(rosl)