Ve sportovní hale TJ Lokomotiva Cheb se uskutečnil už třetí ročník házenkářského „Pololetního turnaje". Soutěžilo se ve dvou kategoriích – mladších žaček, kde startovalo osm družstev, a starších žaček, kde bojovalo o umístění šest družstev.
O páteční polední hodině začala postupně přijíždět družstva z J. Hradce, Písku, Mostu, Prahy, Plzně, Mělníka, Tachova do chebské sportovní haly. Ke všem těmto týmům se přidalo domácí družstvo CHeLK, které je spojením chebských a lázeňskokynžvartských házenkářek.
Turnaj v obou kategoriích probíhal systémem „každý s každým" tak, aby všechny účastnice sehrály co největší možný počet zápasů. Během prvních pátečních odpoledních duelů to ze začátku vypadalo na rozehrávání všech týmů, okoukání palubovky a především pak protihráček. Jenže po krátké chvíli začalo všem týmům docházet, že boj o první místa začíná už během prvního zápasu, a celý turnaj byl od této chvíle velkým dramatem.
V pátečním soutěžním dni bylo sehráno devatenáct utkání a hráčky opustily palubovku chebské haly ve večerních hodinách s vidinou vítězství pro každý startující oddíl. Od sobotního rána byla pro všechny nastavena stejná laťka, a pro každý tým stejně vysoká. V kategorii mladších žaček už během dopoledne začalo být horko, kdy některá družstva nedokázala prolomit obranu svých protihráček a další týmy končily s remízou, mnohdy tři zápasy za sebou.
Domácí CheLK bojoval statečně a urputně. Ve většině zápasů čelilo družstvo výškové převaze protihráček. Ani tento handicap však neovlivnil bojovnost mladších házenkářek, které pomalu a jistě stoupaly k nejvyšší příčce. Sobotní den tak kategorii mladších žaček rozdělil na dvě skupiny, kdy už bylo jasné, že se o první místa podělí CheLK s J. Hradcem, Pískem a Tachovem.
Stejně tak všechna družstva starších žaček po celý sobotní den hrála naplno a samozřejmě s vidinou umístění na bedně tohoto turnaje. Horkým favoritem byl tým hráček oddílu CHeLK, který nyní reprezentuje náš kraj v žákovské lize Čechy-Morava. Štěstí tentokrát přálo družstvu HC Plzeň „B". Pouze o jediný gól v dramatickém utkání, které pro domácí skončilo prohrou 7:8, bylo víceméně rozhodnuto o vítězi turnaje. Nadějí zůstávala ještě nedělní utkání.
Finálový den nejdříve rozhodl o umístění v kategorii starších žaček. Ani utkání Plzeňských se Slavojem Tachov už neohrozilo vítězství HC Plzeň „B".
Po sehrání základní části družstev mladších žaček začal nejdříve boj o 3. a 4.místo mezi týmy Písku a Slavoje Tachov. S úsměvem opustil palubovku tým tachovských házenkářek. Následně nastoupil na palubovku domácí CHeLK a házenkářky Jindřichova Hradce. Hlediště, trenéři a samotné hráčky podporovali děvčata na hřišti, která ani na chvilku nenechala nikoho na pochybách o své snaze vyhrát domácí turnaj. Avšak jindřichohradecký tým měl herní převahu a ve finále to byl právě on, kdo zvedl ruce nad hlavu.

Konečné pořadí

Mladší žákyně
1. Házená J. Hradec
2. CHeLK
3. TJ Slavoj Tachov
4. Sokol Písek
5. Sokol Vršovice
6. DHK Andílci Most
7. Wendy Mělník
8. DHK Baník Most

Nejlepší střelkyně: Natálie Maxová – Házená Jindř. Hradec
Nejlepší hráčka: Jana Vozábová – Wendy Mělník
Nejlepší brankářka: Kateřina Erblová – DHK Baník Most

Starší žákyně
1. HC Plzeň „B"
2. CHeLK
3. TJ Slavoj Tachov
4. HC Plzeň „A"
5. Wendy Mělník
6. Slavie VŠ Plzeň

Nejlepší střelkyně: Barbora Tesařová – CheLK
Nejlepší hráčka: Veronika Dvořáková – CheLK
Nejlepší brankářka: Markéta Soprová – Slavie VŠ Plzeň

(pbuch)