V sále Kulturního centra Svoboda se uskutečnila soutěž Děti fitness aneb sportem proti drogám, která má mezi dětmi stále větší popularitu. Jak nám prozradil její hlavní organizátor Jiří Černý, pokud to tak půjde dál a bude zájem účastníků tak veliký, bude se příští rok akce konat po celý víkend.
„Ano. O účast na naší soutěži je stále větší zájem. A my jsme za to velice rádi. V letošním roce vystoupilo na 1000 dětí, což je na Cheb dost velké číslo. Samotná organizace je sice velice náročná, ale myslím, že to stojí za to. Osobně jsem také moc rád, že město Cheb navštíví nejen vystupující děti, ale také jejich rodiče a známí. Na příští rok chystáme změnu v podobě rozšíření do dvou až tří dnů. Všichni, kdo do Chebu přijedou, budou tak mít možnost nejen soutěžit, ale také navštívit některá další místa v Chebu," prozradil Jiří Černý.
V průběhu soboty se divákům představilo mnoho tanečních a pohybových skupin i jednotlivců, ale také zpěváci. A jak je zvykem, každý si odvezl medaili nebo pohár. Ti nejlepší pak kvalifikaci na velké finále do pražské Lucerny.
„Celá akce by nemohla proběhnout bez podpory našich partnerů. Rád bych poděkoval především městu Cheb a Karlovarskému kraji za finanční podporu, dále pak firmě DOSTA Cheb, tiskárně Skyepress Cheb, Playmobil, KC Svoboda Cheb, HDT Karlovy Vary," vyjmenoval partnery akce Jiří Černý, který se se svými spoluorganizátory už těší na další ročník.