Milota, Pilař a Černý uspěli na závodech
v Jizerských horách

Mariánské Lázně - Sobotní závod na klasické trati vyšel výborně Josefu Milotovi , jenž ve své kategorii H55B zvítězil. Také druhý den na krátké trati neběžel špatně, ale chyběl mu asi větší tah do kopců. Třetí místo však nebylo k zahození.

21.9.2016

Jonáš Černý (uprostřed) právě vybíhá do závoduFoto: archiv oddílu

Osmnáct stovek orientačních běžců, což je na české poměry rekord, se sjelo na závěrečná dvojkola B žebříčku Čechy a republikového žebříčku A, jež se odehrály v Hraběticích severně od Jablonce nad Nisou.
   Účast si nenechali ujít ani členové Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK. Někteří z nich mohli ještě na závěr vylepšit své postavení v osmikolové soutěži, do níž se počítá s pěti nejlepšími výsledky.
   Psát v každém článku, že se závody odehrály v kopcovitém, kamenitém, zarostlém, značně nepřehledném a místy podmáčeném terénu se sezónním podrostem ztěžujícím plynulý běh, už začíná být klišé. Co jiného byste od Jizerských hor očekávali.
Bylo tomu podobně jako na většině letošních akcí. Pořadatelé napříč republikou dělají všechno pro to, aby si běžci pořádně mákli a nemysleli si, že se snad proběhnou v nějakém příjemném lese parkového typu.
   Sobotní závod na klasické trati vyšel výborně Josefu Milotovi (na snímku), jenž ve své kategorii H55B zvítězil. Také druhý den na krátké trati neběžel špatně, ale chyběl mu asi větší tah do kopců. Třetí místo však nebylo k zahození. Bronzovou příčku obsadil v neděli rovněž Jonáš Černý v kategorii H12C. Ten moc toužil po reparátu za nepovedenou sobotu, kdy skončil až 38.
   Dobře si počínali také veteráni Jan Fišák (6. a 4.) a Jan Sklenář (4. a 5.) v kategorii H70B a pěkné jedenácté místo obsadila na klasické trati Kateřina Černá v kategorii D14B, jímž si definitivně potvrdila licenci A v kategorii D16 pro příští rok. To už přestoupí mezi mladší dorostenky.
Prvním místem se na krátké trati zaskvěl den předtím osmý Karel Pilař (kat. H60B) z KČT Aš. Jeho oddílový kolega Václav Chotětický vyběhl ve stejné kategorii 16. a 15. příčku. Jedenáctý a devatenáctý pak skončil Jaroslav Jirásek z Chebu v kategorii H65B.

Autor: Redakce