V Sokolově se konal první ze čtyř závodů letošního roku Ligy kumite žáků, pořádaný Shinkyokushinkai Kamikaze Karate Do Sokolov. Tento závod se započítává do celkového hodnocení mistrovství ČR plnokontaktního karate v letošním roce.

Oddíl Shinkyokushinkai-Karate Františkovy Lázně pod vedením trenéra Čadka nastoupil do turnaje v počtu šesti závodníků. Přestože se na poslední chvíli omluvili ze zdravotních důvodů dva favorizovaní závodníci a do závodů nastoupili tři naprostí nováčci, přivezl oddíl hned šest medailí. Kupodivu právě tyto posily výrazně zasáhly do bodového hodnocení.

Pavel Weinfurter je již ostřílený závodník a ve dvou velmi tvrdých a vyrovnaných zápasech a v prodlouženích vybojoval v kategorii mladších dorostenců nad 55 kg krásné druhé místo. Stálo ho to hodně sil a domů si krom diplomu a medaile odvezl také několik modřin.

Tomáš Trpák nastoupil do kategorie mladších žáků do 40 kilogramů. Tato kategorie byla obsazena jedenácti závodníky a Tomáš suverénně postoupil přes prvního soupeře. Ve druhém zápase ale podlehl pozdějšímu vítězi této kategorie Máriu Suchému. V tomto počtu soupeřů to na umístění bohužel nemohlo stačit.

Tomáš Čech patří také již ke zkušeným závodníkům a v kategorii mladších dorostenců do 45 kilogramů obsadil po standardním výkonu výborné druhé místo.

Vojta Hůda nastoupil do svých prvních závodů v kategorii mini žáci do 30 kilogramů. Přestože se v prvním zápase nesměle rozkoukával, tento zápas vyhrál. Ve druhém zápase se již osmělil a bojoval jako lev. Zkušenějšímu závodníkovi ale podlehl a na stupně vítězů to nestačilo. Přesto podal vynikající výkon a do dalších závodů s ním trenér rozhodně počítá. Vojta potřebuje jen nabrat zkušenosti.

Velký úspěch na svých prvních závodech ale slavily i závodnice Klárka Dlabalová a Kristýnka Jurčíková. Nejprve si rozdělily v kategorii mladších žákyň nad 35 kilo první a druhé místo, když první místo vyhrála Klárka a Kristýnka byla druhá. Obě závodnice pak nastoupily do otevřené kategorie, kde se utkaly v systému každý s každým s o rok starší závodnicí z oddílu G+G z Hradce Králové Adélou Frimlovou. Frimlová zvítězila a v souboji o druhé a třetí místo tentokrát zvítězila Kristýnka a Klárka brala třetí místo. Klárka Dlabalová tedy odjela domů s medailemi za první a třetí místo a Kristýnka Jurčíková za dvě druhá místa.

Do začátku sezóny si tedy závodníci z františkolázeňského oddílu Františka Čadka našlápli velmi dobře. Je důležité vytrvat, nezranit se a závodit, aby na konci sezóny přibyl do řad závodníků další mistr republiky. Naposledy to byl za loňský rok Tomáš Földeš, který ze zdravotních důvodů tyto závody vynechal. Body, které mohl získat, se budou těžko dohánět. Stejně tak jako dalším favoritům se zdravotními komplikacemi Tomšovicovi a Neradovi.

Tato sezóna bude pro závodníky náročnější než jiné. Pět závodníků se 27. dubna zúčastní velkých mezinárodních závodů ve švýcarském Stansu- SWISS-OPEN JUNIORS CHAMPIONSHIP 2013, kam vyjíždí společně s dalšími reprezentanty České asociace Shinkyokushinkai karate. „Těchto závodů se mohli naši závodníci zúčastnit mimo jiné také díky podpoře sponzorů Zlatnictví Altman Cheb, Mazda Algon plus auto, a.s., Cheb a Selská jizba Františkovy Lázně," zdůraznil trenér František Čadek.