Až koncem ledna oddíl karate při TJ Lokomotiva Mariánské Lázně uspořádal výroční členskou schůzi za rok 2015.
Trenéři, závodníci, jejich rodiče a příznivci si dali dostaveníčko jako obvykle v úšovické restauraci Filip II.
    Nejlepšími závodníky byli vyhlášeni dorostenci Dominik Tran Viet Long a Jindřich Zíval, již se v součtu tří turnajů v shinkyokushin karate stali přeborníky ČR v kumite ve svých váhových kategoriích. Zíval navíc vybojoval první místo na turnaji v Polsku, kde se třetím prosadila i Romana Dvořáková v souborném cvičení kata. Alespoň jedné soutěže se účastnilo šestnáct mladých mariánskolázeňských karatistů.
    V průběhu večera se kromě prohlížení rozsáhlé oddílové kroniky spřádaly plány na letošní rok. V něm se lázeňští borci účastní minimálně čtyř domácích turnajů. V plánu jsou i výjezdy do zahraničí.
   První sportovní – nekaratistickou – akcí je únorový turnaj v kuželkách, v pořadí už šestnáctý. Tam se karatisté pravidelně měří s borci z judistického oddílu. Zatím mají navrch. Na srpen pak je naplánováno podobné soutěžní klání v orientačním běhu. V něm naopak dominují judisté. Jak je vidět, mariánskolázeňští příznivci úpolových sportů se nevyhýbají jiným zdánlivě vzdáleným disciplínám.
   Večer zakončil Pavel Starenko – rovněž úspěšný závodník – hrou vánočních skladeb na trubku. Hudební produkce v podání mladých karatistů se na výročních schůzích už stala tradicí. Kromě žesťových nástrojů byly v minulosti slyšet i kytara nebo housle.