Ve Františkových Lázních se uskutečnilo odložené druhé kolo ligy žáků v shinkyokushin karate.
Na celkově nižší účasti – 50 závodníků ze sedmi oddílů – se podepsal pozdní termín. Z Mariánských Lázní dorazila na tento turnaj sedmička karatistů.
Jako první se představil Ludvík Zádranský v kategorii mladších žáků do 33 kg. Jeho vystoupení bylo hlavně o získávání zkušeností. Stejně jako na minulém turnaji inkasoval dvakrát kop mawaši geri džodan, a tím pro něj soutěž skončila.
Jindřich Zíval neměl v kategorii mladšího dorostu do 55 kg soupeře, a tak šel odvážně o váhovou kategorii výš. Tam se sešli tři závodníci různých vah. S prvním Zíval prohrál zápas na tresty za zakázané techniky, ten druhý ukončil jeho pád, po němž byl otřesen, a další boj vzdal. Smolař dne si alespoň odnesl medaili za 3. místo.
Mladší dorostenec Jan Kříž dotáhl ve váze do 50 kg první zápas do prodloužení. V něm se mu ale nepodařilo zúročit svoji převahu, inkasoval kop na hlavu a prohrál.
Bianca Batzová měla v hmotnostní kategorii juniorek nad 50 kg jen jednu soupeřku. Tu dokázala porazit a odnesla si zlatou medaili. Tentokrát zabodovala technikou mawaši geri džodan v poslední možné chvíli zápasu.
Jednoho protivníka měl ve váze nad 50 kg také starší dorostenec Dominik Tran Viet Long. V souboji měl jasnou převahu a soupeře k ničemu nepustil. Když mu rozhodčí nepřidělili body za kopy mawaši geri džodan, provedl kopy na spodní pásmo gedan, po nichž protivník projevil bolest, a Dominik tak celkem hladce zvítězil. Zasloužené první místo.
Starší dorostenec Jan Mlejnek věděl, že ho ve čtyřčlenném poli váhy do 55 kg čekají dva zápasy, měl tedy jasný úkol, zvítězit a dostat se do finále. V prvním duelu nastoupil proti pozdějšímu vítězi. Prohrál po inkasování dvou kopů na hlavu, a tak se mohl připravit na boj o třetí příčku. Zápas skončil před časovým limitem, a to vzdáním soupeře. Mlejnek bral bronz.
Miloš Klejna neměl v kategorii staršího dorostu do 60 kg soupeře, a tak souhlasil se startem v kategorii juniorů nad 60 kg. Starší a těžší soupeři byli nad Klejnovy síly, přesto při jeho vystoupeních aplaudovala celá hala. Za svoji odvahu obdržel cenu za největšího bojového ducha.(jomi)