Na Mistrovství České republiky v kulturistice mužů a masters mužů 2016, které se konalo v sobotu v Klubu kultury v Uherském Hradišti, dosáhli skvělých výsledků zástupci chebského regionu – rodinný klan Michal Kičák jun. a Michal Kičák sen. Michal Kičák jun. se stal mistrem republiky v kategorii do 90 kilogramů a Michal Kičák se stal v kategorii nad 90 kilogramů vicemistrem mezi masters.
   Do jedenácti kategorií kulturistiky se přihlásilo celkem 71 závodníků, z nichž 68 nakonec nastoupilo na soutěžní pódium.
Michalu Kičákovi jun., startujícímu za Hard Core Gym Františkovy Lázně, se tak splnil jeho klukovský sen. „Už od třinácti let, kdy jsem začal chodit do posilovny, jsem snil o tom, že se stanu mistrem republiky. Nechodil jsem cvičit proto, abych se líbil holkám, ale protože jsem chtěl v tomto sportu něco dokázat. A to se mi podařilo a jsem za to moc šťastný," svěřil se po závodech devětadvacetiletý čerstvý mistr České republiky, který po vítězství na šampionátu Čech tak svoji formu zúročil také na mistrovství České republiky.
   Také jeho otec Michal Kičák sen., startující za Fitness club Jařest, dokázal, že kulturistika se dá provozovat v každém věku a ještě dosáhnout úspěchu. Jedenapadesátiletý kulturista se kromě vicemistra v masters dokázal vtěsnat mezi muži v kategorii nad devadesát kilogramů na sedmou pozici!