Výbornou účast i úroveň měl 11. ročník turnaje Úšovická kuželka. Ten se konal jako obvykle na čtyřdráze kuželny v Teplé.
Hlavní organizátor Miroslav Pešťák přivítal 13 registrovaných hráčů a 31 amatérů. Kromě Tepelských, kteří to měli nejblíž, se do turnaje přihlásili kuželkáři z Mariánských Lázní, Chebu a Hazlova.
Nejprve nastoupili registrovaní hráči. Ti házeli na 100 HS. Prvenství v této kategorii si vybojoval chebský Rajlich (458) před Strnadem (444) a Jiřím Velkem I. (443). Další místa obsadili Rajlichová, Pešťák, Axamský, Mandák, M. Boková, Valenta, Feksa, Lukášková, Staško a Jos. Bílek.
Velmi dobrou výkonnost prokázali medailisté v kategorii neregistrovaných, již hráli na 60 HS. Ti by se neztratili v leckterém závodním týmu. Vítězství po vynikajícím skóre 261 připadlo Martinu Schmittovi, stříbrnou příčku obsadil Jan Bílek (250), třetí skončil Jan Pipta (239).
Za nimi se seřadili Bok, Krišta, Milota, Chlupáč, Jiří Velek II., Turský st., Bilinčuk, Mrůzek, Jan Velek, Jiří Velek III., Vrbová, Šup, Žindel, Górski, A. Boková, T. Boková, Pelák, Novotný, Hrdlička, Marcela Horní, L. Velek, Šupová, Jiří Horní, Rýzler, Benák, Turský ml., Hanzlík a Drabíková.
Necelá třicítka těch, již vydrželi až do podvečerních hodin, se zapsala do vyřazovací soutěže na deset hodů do plných. Překvapení se zrodilo minimum. Finálový duel rozhodl pro sebe Jan Bílek nad Jiřím Velkem III., bronz bral Pešťák po výhře nad Marcelou Horní. (jomi)