Už po jednačtyřicáté se uskutečnil jeden z nejtradičnějších mládežnických turnajů házené v Lázních Kynžvart, a to Kynžvartský pohár – Memoriál Milana Prokeše.
   Lázeňské město na západě Čech navštívilo přibližně 500 házenkářských nadšenců, kteří se sem opakovaně vrací nejen kvůli tradici, ale zejména kvůli pohodové atmosféře, bohatému programu pro děti, které kromě házenkářských klání čeká také spousta zábavy a atrakcí.
Celý turnaj se odehrál na dvou venkovních hřištích – ve sportovním areálu TJ Sokol, kam je také situované centrum doprovodných akcí, a ve školním areálu místní základní školy. Turnaje se v letošním roce účastnilo 30 družstev ve třech věkových kategoriích. Kromě domácích družstev své umění představí děvčata z jihočeských klubů – Sokol Písek nebo HBC Strakonice 1925, Severočešky reprezentují děvčata z DHK Baník Most a Spartak Ústí nad Labem.
   Dále byla k vidění pražská družstva Sokol Vršovice a HC Háje Praha, ale i moravské týmy HK Hodonín a SHK Veselí nad Moravou nebo SHK Velká nad Veličkou, která se z loňského ročníku pokusila obhájit zisk Putovního poháru.
Startovní listina by nebyla kompletní bez nejtradičnějšího účastníka DHK Pardubice, případně nováčka na házenkářské mapě MHK Milovice, ale také se zde objevila družstva HC Plzeň, TJ Turnov a DHK Slavoj Žirovnice.
   Porce zápasů začala být ukrajována v pátek v 8:00 hodin a poslední turnajový gól padl v neděli do 14:00 hodin. Celodenní zápasový program přerušilo jen páteční slavnostní zahájení turnaje v 16:30 hodin a nedělní závěrečný ceremoniál v 14:30 hodin za účasti několika házenkářských osobností. Nejen mladé házenkářky se snažily ukázat divákům v tom nejlepším světle, na hřištích byla k vidění také rozmanitá skupina rozhodčích, bez kterých by to prostě nešlo. Své zkušenosti získali úplní nováčkové zejména z domácího oddílu ve společnosti těch, kteří pravidelně řídí utkání v nejvyšších seniorských soutěžích. Ti neváhali a rozhodli se po náročné sezoně s radostí předávat své zkušenosti ostatním.
   Na všechny zúčastněné včetně diváků čekal nejen házenkářský adrenalin, ale také spousta zábavy.
Přes den se hráčky ve volných chvílích mohly odreagovat na netradičních atrakcích nebo mohly vyzkoušet například golf.
Organizátoři turnaje z házenkářského oddílu TJ Sokol Lázně Kynžvart nemyslí jen na sport, vítězství a honbu za výsledky, jejich cílem je vytvořit pro příznivce házené nezapomenutelnou atmosféru třídenního pobytu v Lázních Kynžvart a navázat tak na tradici, kterou před jednačtyřiceti lety začal Milan Prokeš, na něhož bude jistě mnoho účastníků s láskou a obdivem vzpomínat!
   Mezi minižákyněmi se dařilo nejvíc házenkářkám Sokola Písek, před týmem Baníku Most a Strakonicemi 1921. Poslední místo zbylo pro domácí tým, ale děvčata nemusí smutnit, získala další cenné zkušenosti.
   V mladších žákyních vyhrálo družstvo SHK Velká nad Veličkou před Sokolem Písek a HBC Strakonice 1921. Domácí HC CHeLK obsadil výborné páté místo.
   Kategorie starších žákyň patřila DHK Slavoj Žirovnice. Na druhém místě skončilo družstvo HK Hodonín a třetí místo vybojovaly hráčky SHK Velká nad Veličkou. Domácí házenkářky skončily deváté