Utkání, které svojí atmosférou připomínalo boje v play off. Přesně takový duel svedli hráči TJ Ostrava KST s TTC Františkovy Lázně z. s. v desátém kole Extraligy mužů. Byl to duel o velmi důležité třetí místo v tabulce a lépe z tohoto souboje vyšli hosté. Vyhráli 4:2 a posunuli se za vedoucí tandem soutěže TTC Ostrava 2016 a SF SKK EL Niňo Praha.
    Vstup do utkání vyšel lépe hostům, kteří po výhrách Antonína Gavlase a Tomáše Pavelky vedli trochu překvapivě 2:0. V domácím týmu totiž hned v úvodu zaváhal Josef Šimončík. Naději na obrat vykřesal Miroslav Bindač, ovšem hned vzápětí přidal bezchybný Antonín Gavlas po vyrovnaném souboji se skvěle hrajícím Patrikem Klosem třetí bod. Ital Romualdo Manna neuspěl ani ve své druhé dvouhře a osud utkání měli ve svých rukou bývalí reprezentační kolegové i spoluhráči z německého Kasselu Miroslav Bindač s Tomášem Pavelkou.
    Celé utkání trvalo téměř tři a půl hodiny a do posledního setu nebylo jasné, zda domácí nakonec přece jen vybojují remízu, nebo se budou radovat hosté. „Před utkáním bychom remízu brali, ale když už jsme vedli 2:0 a pak také 3:1, byla by škoda šanci na vítězství promarnit. Možná proto byl úvod zápasu s Mirkem Bindačem trochu nervózní. V první třech setech jsem cítil, že mi dochází síly, jenže pak se to otočilo. Míra hrál skvěle, klobouk dolů před jeho výkony v tomhle věku. Rozhodlo doslova několik míčků, při nichž jsem měl možná více sil, možná více štěstí. Takhle už to ale ve vyrovnaných zápasech chodí," řekl spokojený Tomáš Pavelka, který rozhodující zápas pro sebe získal v pětisetové bitvě.
    Nejzkušenější hráč utkání Miroslav Bindač slova svého soupeře potvrdil. Dodal však, že se domácí rozhodně za svůj výkon stydět nemusí. „Patrik Klos se den před zápasem vrátil z jižní Afriky. Podal obdivuhodný výkon a moc nechybělo, aby v jednom ze svých zápasů vyhrál. My jsme moc dobře věděli, že nás čeká těžký soupeř, ale tu remízu jsme potřebovali. Možná nám chybělo více štěstí, možná trochu víc důrazu. Třeba zápas s Tomášem Pavelkou rozhodly podle mého názoru dva tři míčky. To se bohužel stává. Nevyšel nám úvod a za stavu 0:2 se utkání blbě otáčí," dodal Miroslav Bindač. Františkovy Lázně se tak vyhouply na třetí příčku o bod před Ostravu.

TJ Ostrava KST – Sportovní klub TTC Františkovy Lázně z. s. 2:4
Josef ŠIMONČÍK – Antonín GAVLAS ml. 1:3 (9,-9,-11,-4), Patrik KLOS – Tomáš PAVELKA 2:3 (-9,11,-5,8,-1), Miroslav BINDAČ – Romualdo MANNA 3:1 (8,-6,9,6), Patrik KLOS – Antonín GAVLAS ml. 2:3 (12,-4,-5,5,-5), Josef ŠIMONČÍK – Romualdo MANNA 3:1 (7,-11,6,10), Miroslav BINDAČ – Tomáš PAVELKA 2:3 (-7,9,4,-7,-9)
    V nedělním zápase si Františkolázeňští připsali další vítězství, když zcela jasně vyhráli na palubovce Havířova.
SKST Charvát Baník Havířov Sportovní klub TTC Františkovy Lázně z. s. 0:4
(body domácích: Karabec Ivan 0:1, Rezetka Roman 0:2, Čihák Marek 0:1, body hostů: Manna Romualdo 2:0, Pavelka Tomáš 1:0, Gavlas Antonín ml. 1:0)