Ten, kdo se rozhodl strávit sobotní odpoledne zhlédnutím plochodrážního závodu mistrovství světa v M. Lázních, rozhodně neprohloupil. Startovní listina byla plná známých a zvučných jmen z plochodrážního sportu. Přijeli Angličané, Němci, Francouzi, Finové i Australané. Někteří jezdci již okusili účast mistrovství světa na dlouhé dráze. A právě o postup do závodu Challenge, ze kterého je již jenom krůček do seriálu mistrovství světa 2016, se v M. Lázních bojovalo.
Sedm jezdců do Challenge odtud postupovalo. O tuto možnost bojovali i čtyři čeští reprezentanti. Zkušení Josef Franc a Richard Wolff, a dva nováčci, Michal Dudek a Roman Čejka. Náš nejlepší jezdec, dvojnásobný mistr České republiky, a držitel bronzové medaile z MS Josef Franc se od začátku netajil s tím, že by rád postoupil a stejně tak jeho kolega Richard Wolff. Sobotní počasí trochu zlobilo, ale potom se udobřilo a diváci byli po celý závod svědky urputných bojů o každý bod. Naši mladí jezdci ale na zkušené borce neměli šanci. Jejich pokrok v jízdě je velikým příslibem do dalších let. Dlouholetí reprezentanti Franc a Wolff, to byla jiná. Doma to znají a oba jsou to známí bojovníci. Josef Franc od prvních jízd získával body a tím si zajistil nejen postup, ale i místo na stupních vítězů. Richard Wolff, kterého zradily starty, měl možnost si postup vybojovat v rozjezdu s Francouzem Lespinassem. Opět špatný start, a Wolff dojel na druhém místě a tím se stal prvním náhradníkem pro Challenge.
Po celé odpoledne a též po skončení závodu se v areálu závodiště střídaly hudební skupiny, což byl dárek pořadatelů pro diváky. Za krásného počasí pak došlo k slavnostnímu vyhlášení. Nejprve Richard Wolff obdržel pohár jako vzpomínku na Zdenka Kudrnu, který věnoval bývalý závodník a spíkr ploché dráhy, Miloslav Čmejla a potom už nejlepší jezdci závodu. Pořadí: 1.místo Jorg Tebbe -Německo, 2. Josef Franc – Česká republika, 3. místo Glen Phillips - Anglie. (mičm)