Z českých hranic je to do německého Oberwiesenthalu, co by sněhovou koulí dohodil, tak nebylo divu, že se tam vydala i výprava sportovců z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK.
   U západních sousedů se konala druhá série závodů Světového poháru v lyžařském orientačním běhu a Mistrovství světa veteránů. Souběžně pak probíhaly doprovodné závody i pro ostatní kategorie. Centrum bylo ve Sparkasse Skiarena Oberwiesenthal, kousek od nejvyššího vrcholu německé části Krušných hor Fichtelberg.
Víkendový program začal sprintem. Po vydatném přídělu sněhu v předchozích dnech se vyjasnilo, a tak povětrnostní podmínky pro závod byly vynikající. Tratě vedly v husté síti lyžařských stop, doplněné o několik málo dalších skútrových a také na lyžích vyšlápnutých stop s bohatou volbou postupů.
Ze šestice mariánskolázeňských lyžařů se vedlo nejlépe Marii Bartošové (2. v kat. W14), Jonáši Černému (3. v kat. M14) a Vojtěchu Bartošovi (4. v kat. M20). Šestou příčku obsadil Václav Bartoš v kategorii M17 a na osmnáctém místě dojel Luděk Bartoš v kategorii M45. Diskvalifikace z důvodu vynechání jedné kontroly postihla Kateřinu Černou v kategorii W14.
   Další den se jela krátká trať. Podmínky byly ale o něco náročnější. Po noční vánici byly některé stopy zafoukané a všude mlha. Zvolit správnou volbu postupu byla kolikrát loterie. Do závodu se vydali pouze tři „mloci".
   Černá tentokrát žádnou kontrolu nevynechala a hned z toho bylo vítězství. Z něho se radoval rovněž Vojtěch Bartoš, jehož tříminutová chyba v prvním závodě dost mrzela. Na šestém místě dojel Černý.
   Víkend končil fyzicky velmi náročným závodem na klasické trati ve velmi kopcovité části prostoru. Některé lyžaře zavedly postupy skoro až na vrchol Fichtelbergu.
Prvními místy se opět blýskli Černá a Vojtěch Bartoš, pěknou pátou příčku obsadil Černý.