Nejlepší bajkeři ČR ve sprintu v kategorii kadeti, kadetky jsou ze sportovního centra v Chebu.
Prvnímu seriálovému závodu ve sprintu eliminátor kralovali v Praze – Řepích v rámci druhého dílu Českého poháru v cross country Anežka Nováková a David Zadák.
Eliminátor je závod v cyklistickém sprintu. Nejprve se jedou rozjížďky na čas a dále jsou závodníci rozděleni do čtveřic s klasickým postupem čtvrtfinále, semifinále a finále. Anežka Nováková dokázala zvítězit již nejlepším časem v rozjížďce a až do finále nenašla soupeřku, která by ji porazila. Ve finále se na ni dokonce soupeřky domlouvaly, ale díky Anežčinu nejlepšímu startu neměly žádnou šanci tento závod ovlivnit. V nedělním klasickém závodě se již Anežka mezi tři nejlepší nevešla a obsadila pěkné páté místo, když ještě po průjezdu do druhého kola byla ve čtveřici bojující o druhé místo. Anežka se věnuje cyklistice po vzoru svého také úspěšného bratra Přemka od malička. Se závodní cyklistikou začala v oddíle PROFI SPORT Cheb ve starších žákyních. První medaili z MČR získala na dráze v Prostějově. Na konci loňské sezóny chtěla se závodní cyklistikou skončit. Dnes již ví, že by to byla škoda, a bylo dobře, že ji trenér a rodiče v další sportovní kariéře podpořili. Anežka je jednou nohou v reprezentaci na příští sezónu, kdy přejde do kategorie juniorek, které již mají mezinárodní závody, včetně světových pohárů, ME a MS. Další budoucnost této nadějné cyklistky je v jejích rukou.
Ještě úspěšnější byl kadet David Zadák, který se pohybuje v absolutní české špičce třetím rokem. David sice nebyl v rozjížďce a v semifinále nejúspěšnější, ale vždy druhé místo mu stačilo k pohodlnému dalšímu postupu. Ve finále již prokázal své zkušenosti a nedal soupeřům žádnou šanci a tak jako Anežka si jel pro své sobotní vítězství. V neděli chtěl navázat na druhé místo z prvního závodu ČP v Teplicích, kde byl úspěšnější jen slovenský jezdec, a měl motivaci se jako nejlepší závodník ČP podívat s reprezentací na závod Světového poháru příští týden v Novém Městě. Závod byl velice vyrovnaný a o stupně vítězů bojovala na konci prvního kola pětice závodníků. Když Davidův největší soupeř měl technický problém, spadlý řetěz, tak závod právě vrcholil a skupina se rozdělovala. O prvenství v závěru bojovala jen dvojice. David, který byl již na prvním místě, se o vítězství nenechal připravit.
Svoji všestrannost prokázal David již minulý týden na velice dobře obsazeném mezinárodním etapovém závodě na silnici v Jevíčku – 177 závodníků z dvanácti zemí. Tento závod dokázal vyhrát například Petr Sagan, hvězda současné světové cyklistiky. David se na tomto profilově náročném závodě dokázal pohybovat většinou v první skupině. Závěrečné vítězství v časovce znamenalo celkově vynikající čtvrté místo. Po zisku dvou zlatých a jedné stříbrné olympijské medaile z Letní olympiády mládeže a například titulu mistra ČR v cyklokrosu to byl první mezinárodní úspěch tohoto mladého cyklisty, který vyrůstá pod vedením trenéra Petra Fialy a ve vynikajícím rodinném zázemí rodičů a dědy.(pefi)