Pořadatelé ze Sportcentra Jičín už při přípravách 5. a 6. kola B žebříčku Čechy v orientačním běhu zřejmě dobře věděli, co bude účastníky čekat, a za centrum závodů zvolili obec s příznačným názvem Pekloves.
Vedra dosahovala v těch dnech teplotních výšin, a když se k tomu připočítala každodenní 2,5 kilometru dlouhá cesta na start s více jak dvěma sty metry převýšení, měl každý jazyk na vestě už na startovní čáře.
Oba závody – sobotní klasická trať a nedělní krátká trať – se odehrávaly v kopcovitém lese s různou průběžností. Na některých místech bylo nutné překlopýtat nepříjemnou kamenitou podložkou.
Z desetičlenné výpravy z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK se dařilo nejmladšímu a nejstaršímu závodníkovi. Čtvrté a třetí místo vyběhl Jonáš Černý v kategorii H10, bronzový a stříbrný skončil Jan Fišák v kategorii H70.
Šestou příčku v kategorii D60 obsadila v sobotu Stanislava Opavová a špatným výsledkem nebylo ani sedmnácté místo Jany Bartošové v kategorii D40.
Z oddílu KČT Aš zaběhl standardně Karel Pilař v kategorii H60 (9. a 12.), zklamán nebyl v sobotu jedenáctý Jaroslav Jirásek z Chebu (kat. H65). (jomi)