Deštivý víkend přichystala sedmi stovkám mladých atletů Ostrava na mistrovství České republiky dorostu a juniorů. Po propršené „Zlaté tretře" se tak i tento závod potýkal s nepříjemným deštěm, ale chebským atletům jako by z nebe pršelo štěstí a hlavně medaile!
Trenéři chebského Unionu dokázali připravit deset atletů, kteří měli právo na tomto vrcholném mítinku letošního roku startovat. Zisk tří medailí, jednoho čtvrtého a sedmého místa je skvělou vizitkou jejich práce za celý rok!
David Richter dokázal, že chebská sprinterská škola jde správnou cestou za úspěchy. V pohodě se probil z rozběhu z prvého místa na 100 m (11.11) do finále a tam mezi osmičkou nejrychlejších dorostenců této země předvedl skvělý závěr a časem 10.92 sek., znamenajícím nový klubový rekord, skončil druhý o pouhou jednu setinu sekundy (!) za vítězem. Svoje sprinterské vystoupení korunoval i v běhu na 200 m, když ve finále delšího sprintu skončil na třetím místě (tady opět o pouhé dvě setiny za stříbrem) v čase 22.49 sek.
Celý rok toužil Jacek Přibáň po medaili ze štafety dorostenek na 4x 100 m. Už v zimě byla v hale šance, ale nemoc Kačky Jarošové neumožnila štafetě běžet v plné síle. Nyní s druhým trenérem Petrem Tiralou měl jejich sen opět namále, protože Kačka se potýkala s drobnějším zraněním. První úsek výborně rozběhla Aneta Tiralová, na druhém vytáhla Markéta Petrikovičová štafetu Unionu na čelo závodu a pak vyšla skvěle předávka mezi Markétou a Šárkou Sabadinovou a trenéři a chebští fandové už stáli na nohou a řvali jako „tuři". Kateřina Jarošová převzala štafetový kolík na druhém místě, a přestože nakonec skončila třetí, vypukla na dráze velká radost. Děvčata skákala a objímala se jako smyslu zbavená. Podařilo se!!
Další výborný výsledek předvedla nejzkušenější chebská dorostenecká sprinterka Markéta Petrikovičová, která dokázala postoupit do finále v běhu na 400 m – vyrovnaným osobním rekordem 58.51 – stejně jako na 200 m. Markéta po poradě s trenérem si vybrala sprint na 200 m, protože mezi oběma finálovými běhy byla velmi malá pauza na odpočinek, a udělala dobře. Bojovala, jak se sluší na finále mistrovství republiky, a odměnou jí bylo čtvrté místo a nový osobní rekord 25.55 sek.!!
Trenéři postavili i štafetu dorostenců na 4x 100 m. Výborně odstartoval Lukáš Osinek a na druhém úseku předvedl David Richter skvělý sprint, a rázem byla štafeta na čele. Tomáš Kůtek jako nováček si vedl tak, jak od něj trenéři očekávali, a škoda zaváhání a nezdaru při výběhu do závěrečné stovky v podání Matěje Nádhery. Přesto štafeta, která skončila celkově sedmá, zaběhla nový klubový rekord 44.06 sek.!! Ve štafetě určitě chyběl Adam Študlar, který ještě loni výborně závodil (pátý žák v ČR na 300 m), ale atletika ho přestala prý bavit, a tak se sprinteři museli obejít bez jeho pomoci. Škoda, medaile byla hodně blízko…
Z dalších, kteří na mistrovství startovali, je třeba pochválit platnou členku štafety Šárku Sabadinovou, která si zaběhla osobní rekord na 100 m 13.08 sek., a Martinu Láskou, která běžela 400 m překážek rovněž v osobním rekordu 69.09 sek. Mistrovství nevyšlo tak jako předchozí závody oštěpařce Tereze Kristkové (desátá), která výkonem 32.94 hodně zaostala za očekáváním.
Nyní přijde chvilka zaslouženého odpočinku, někteří pojedou s rodiči za sluníčkem k moři a ve druhé polovině července se příprava na druhou část sezóny rozběhne zase naplno.
Atleti Unionu se se svými „hvězdami" představí chebské veřejnosti na Velké ceně ve středu 12.8. od 18.00 hod. za spoluúčasti „megahvězd" Denisy Rosolové, Zuzany Hejnové a Pavla Masláka. Pořadatelé věří, že „Zlatá dráha" bude opět svědkem skvělého mítinku a vy budete u toho!(jak)