Po více než dvaceti letech se do Chebu vrátil tradiční šachový turnaj. Ve školní jídelně 4. ZŠ Cheb se konal v rámci Valdštejnských slavností první ročník bleskového turnaje čtyřčlenných družstev o Putovní pohár ŠK VALDŠTEJN Cheb. Bojovalo se dvoukolovým systémem každý s každým 2x 7 minut. Zúčastnila se družstva jak z Karlovarského kraje, tak kraje Plzeňského a také ze Spolkové republiky Německo.
Překvapení se nekonalo, neboť turnajem prošlo vítězně favorizované družstvo ŠK Tachov. Skvělý výkon předvedlo také domácí áčko, které v přímém souboji o druhé místo přesvědčivě porazilo ŠK Karlovy Vary a tím je nechali za sebou na konečném třetím místě.
Činili se i chebští mládežníci, kteří při své premiéře skončili sice poslední, ovšem pár bodů také vybojovali. Tato velká zkušenost je dobrým počinem pro jejich další šachový rozvoj. Z nich si nejlépe vedl Petr Špreňar, který získal neuvěřitelných 7,5 bodu.
Ceny získala také družstva na 4. místě – ŠK Horní Slavkov – a na 5. místě – AVZO Františkovy Lázně. Další věcné ceny získali dva nejlepší hráči jednotlivých šachovnic. „Tímto bychom chtěli poděkovat řediteli Kynšperského pivovaru Zajíc Radku Vomočilovi jako významnému sponzorovi a zároveň Městskému úřadu v Chebu za finanční podporu celého turnaje. V neposlední řadě patří poděkování také vstřícnému postoji k celé akci zástupcům 4. ZŠ v Chebu, řediteli p. Křížovi a vedoucí p. Beranové," vzkázal Václav Vítek, ředitel turnaje.
Řízení tohoto turnaje se zhostil zkušený mezinárodní rozhodčí p. Michal Koreček z Prahy. „Věříme, že i do dalších let si tento turnaj zachová svou vysokou úroveň a udrží stálé místo v mezinárodním šachovém kalendáři," dodal Vítek.