V lesích u Horní Břízy se konal 8. ročník navigačního závodu Skrýše, s podtitulem Kompas kontra GPS.
   Poprvé se akce posunula o něco dál na sever od Plzně. Dosud se závodilo jen na severním okraji západočeské metropole. Mapa měla zhruba padesát kilometrů čtverečních a bylo na ní rozmístěno 36 kontrol ohodnocených jedním až šesti body. Úkolem bylo nasbírat během čtyřhodinového limitu co nejvíc bodů.
Na startu se kromě pravověrných orientačních běžců objevují i příznivci geocachingu, již kontroly dohledávají s GPS naváděčkou za pomoci souřadnic. V kategorii Kompas startovali také dva běžci z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK. Celkem vyběhlo do závodu 122 jedno- a vícečlenných formací.
   Nejlepší orientační schopnosti a kondici prokázal reprezentant v lyžařském OB Jiří Bouchal ze Slávie VŠ Plzeň, jenž oběhl úplně všechny kontroly (97 bodů) a suverénně zvítězil v kategorii Kompas. Druhé místo obsadil Ondřej Kazda z Jičína (91 b.) a třetí skončil Bouchalův oddílový kolega Tomáš Kamaryt (89 b.).
Na solidní osmé příčce pak byl hodnocen mariánskolázeňský jednočlenný tým Sestry Brožkovy (84 b.), jenž je tvořen Josefem Milotou, a 31. místo obsadil další lázeňský borec Jan Macura (74 b.). Ten se o lepší výsledek připravil pozdním příchodem, za nějž se mu deset bodů odečítalo.
   V kategorii GPS zvítězil závodník skrývající se pod přezdívkou Vytrvalec před Janem Kabátem (oba 87 b.) a duem Mokří psi (79 b.).
Ve stejnou dobu se u obce Michnovka pár kilometrů na východ od Hradce Králové konal tradiční Jarní pohár. V sobotu byl na programu závod štafet. Těch do mírně zvlněného lesa vyběhly skoro dvě stovky. Ve veteránské kategorii H165 se činilo trio z oddílu KČT Aš ve složení Jindřich Kovář, Jan Hájek a Karel Pilař, jež nakonec skončilo třetí.
O den později se na stejném místě odehrál závod jednotlivců. V něm Hájek doběhl druhý v kategorii H55D (14 startujících), Pilař třetí v kategorii H55C (32) a Kovář třináctý v kategorii H45C (32).(jomi)