Během tří hodin mohou diváci (pozn. red. vstup je zdarma) vidět skvělou atletiku v podání zahraničních hvězd v soubojích s českými medailisty z mistrovství republiky.

Nejen o tom jsme si povídali s Jackem Přibáněm, manažerem závodu a předsedou organizačního výboru.

Proč tento termín a proč tyto disciplíny?

Je to opět týden, který je nabitý atletickými závody, takže by asi české špičky nepřijely. Naše disciplíny 60 m, 150 m, 300 m, 1.000 m (VC mužů), 600 m (VC žen) a 300 m překážek jsou velice oblíbenými tratěmi, taky třeba proto, že na závodech, které jsou před námi, se běhají právě klasické tratě a atleti chtějí změnu.

Mohou se fanoušci opět těšit na start tradičních super hvězd Zuzany Hejnové a Pavla Masláka?

Trojnásobný halový mistr světa Pavel Maslák přijede a bude startovat na 60 m a 150 m a se Zuzčiným manažerem jsme se tentokrát nedohodli ohledně finanční odměny. Z českých atletů se dále představí dvakrát stříbrná na 100 a 200 m z mistrovství ČR Nikola Bendová, první a druhý z běhu na 400 m Patrik Šorm a Jakub Veselý a já osobně se těším na start bronzového z mistrovství Evropy juniorů na 400 m Matěje Krska.

Kdo dorazí letos ze zahraničních atletických hvězd?

Máme velký zájem o start Slováka Jána Volka, který je halovým mistrem Evropy na 60 m z letošního roku z Glasgowa. Startovat na 300 m překážek bude Američanka Alaysha Johnson, která běžela na mistrovství USA na 100 m překážek. Věříme, že opět přiletí Kanaďan Brendon Rodney, je to medailista z mistrovství světa a olympijských her ve štafetě na 4x 100 m. Na startu bude opět zastoupena Jamajka zásluhou skvělého běžce na 400 m (45.47) Terryho Thomase, který poběží 300 m.

Chybět však nebudou ani chebští atleti?

Pro Chebské je ctí se dostat do startovního pole Velké ceny a závodit po boku velkých atletických hvězd. Naši dorostenci získali letos na halovém MČR stříbrnou medaili ve štafetě na 4x 200 m. Startovat bude i David Richter, který letos běžel dvě finále na MČR (dospělých a do 22 let). No a už jsem říkal, na úvod se představí malé naděje.