Hodně zaplněné prostory Sportcentra Cheb v Šeříkově ulici byly netradičně v sobotní odpoledne. Ve sportovním stánku si tam dali dostaveníčko siláci nejen z chebského regionu, aby změřili síly na Novoročním trojboji a Cross boji. Sportovní klání zpestřil svojí účastí také kulturista Vojtěch Koritenský (na snímku), účastník Olympie 2016, který byl se svojí svalnatou postavou nepřehlédnutelný.
   Tři disciplíny čekaly na příchozí siláky. Bench, dřepy a bicepsové zdvihy. Oproti minulým ročníkům se tentokrát upustilo od časového limitu jedné minuty, a tak závodníci mohli ze sebe vydat maximum, což se také ve většině případů i stalo.
   Začínalo se benchem. Siláci měli naloženu na čince půlku své hmotnosti. V této disciplíně dominoval Tomáš Blahout, který pětačtyřicetikilovou činku zdvihl šestasedmdesátkrát! Zahanbit se nedal ani Balej, který čtyřicet kilo zdvihl čtyřiasedmdesátkrát.
Velkým představením byly dřepy. Právě při této disciplíně dokazovali siláci, kam až se dá zajít s vydáním všech sil. Hned sedm závodníků dosáhlo sto a více opakování. Nejvyššího počtu dosáhl Ernek (činka 44 kg), celkem sto třicet opakování! Však také po svém pokusu jen těžko odcházel čerpat síly na poslední disciplínu. Druhým nejlepším byl se sto dvaadvaceti opakováními Blahout (činka 45 kg). Na třetí příčce mezi ´dřepaři´ skončil Šulek, který s činkou se 49 kilogramy dřepl stodesetkrát.
   Závěrečnou disciplínou byly bicepsové zdvihy s třiceti kilogramy pro všechny zúčastněné. Také zde padaly vynikající výkony. Nejlepším se stal Keilwerth, který dosáhl výkonu jedenapadesáti zdvihů. Hned za ním se srovnali dva závodníci se sedmačtyřiceti zdvihy – Šulek a Blahout.
Medailové pořadí
1. Blahout 245
2. Šulek 225
3. Ernek 222
další pořadí
4. Jakub 217
5. Polovka 199
6. Mičuch 193
7. Keilwerth 192
8. Balej 173
9. Režný 172
10. Vaněček 171
11. Kuna 150
12. Ctiranka 143
13. Torač 137
14. Dany 135
15. Mrázek 130
16. Gajdoš 120
17. Vízner 106
   Před závěrečným Cross bojem se v tělocvičně Sportcentra uskutečnilo setkání s kulturistou Vojtou Koritenským, kterému účastníci závodu, ale i návštěvníci sportovní akce pokládali otázky. Kulturista s profi licencí se však nenechal žádnou zaskočit a pohotově odpověděl všem. Samozřejmě že především soutěžící byli zvědavi na postavu úspěšného kulturisty, a tak se Vojta nechal přemluvit, svlékl triko a tepláky a ukázal svoji muskulaturu. Poté účastník Olympie 2016 podepisoval své fotografie a nebyl snad nikdo, kdo by si domů neodnesl podpis s věnováním.
   Závěrečnou částí sportovního odpoledne ve Sportcentru Cheb byl Cross boj mužů a žen. První se představily ženy.
Cross boj se skládal ze zdvihů s činkou nad hlavu vstoje, dřepu s činkou a vykopávání nohou v závěsu na hrazdě, a to nejdřív pětkrát, pak čtyřikrát, třikrát, dvakrát a jednou, což bylo proloženo vždy deseti ´angličáky´ – to vše na čas.
   Nejlépe si vedla Andrea Mázdrová, která celou sérii zvládla za 11:01 minuty. Druhá skončila Iva Juráková v čase 11:18 minuty a třetí místo patřilo Kateřině Novotné časem 16:09 minuty.
   Poté přišli na řadu chlapi. Vítězem se stal Víťa Režný, druhý skončil Marcel Holeček a třetí místo patřilo Filipu Holíkovi.
   „Chtěla bych poděkovat všem závodníkům nejen za účast, ale i za výkony, které předváděli. Byla jsem až zaskočena, že mnohdy šli skutečně až na ´krev´. Poděkovat bych chtěla i Vojtovi Koritenskému, že přijal moje pozvání, a v neposlední řadě i rozhodčím – Vláďovi Holubovi, Jimimu Náslerovi a Kačce Slezákové," vzkázala Jana Stöckelová, která spolu s Jaroslavem Stöcklem sportovní akci pořádala za Sportcentrum Cheb.