Koncem roku, jak se již stává pravidlem, proběhl dětmi dlouho očekávaný 3. Vánoční turnaj žáků na sedm kol a 2x 20 minut, který pořádal ŠK Valdštejn Cheb.
Do příjemného prostředí klubovny Terma Cheb se sjelo 31 chlapců a dívek jak z Karlovarského, tak Plzeňského kraje.
V kategorii starších žáků turnaj ovládl Petr Špreňar se 6 body, za ním Jirka Beer s 5,5 bodem, 3. byl Stanislav Srba z Chodova s 5 body. V mladších žácích kraloval Jaromír Kodet z ŠK Karlovy Vary (5,5 b.), 2. místo vyválčil Tegda Vojtěch z karlovarského Tietzu (5 b.), stejně jako jeho bratr Jindřich na místě 3. (4,5 b.).
Mezi dívkami udivovaly svými výkony jak Michaela Marešová z ŠK 64 Plzeň na 1. místě, tak Michaela Höflerová z Nového Sedla na 2. místě a do třetice Michaela Šedá z karlovarského Tietzu na 3. místě, všechny se shodným ziskem krásných 4 bodů.
   Každý soutěžící si odnesl vybranou cenu, na vánočním občerstvení si pochutnávaly jak děti, tak i rodiče. „Tímto velký dík patří jak městu Cheb, tak i firmě Tesco Cheb, Algon Cheb, Termo Cheb, bez kterých bychom takovou radost dětem mohli dopřát jen těžko," ví své Jaroslav Pilík z pořádajícího oddílu ŠK Valdštejn Cheb.
V mistrovských soutěžích se v prosinci hrálo pouze jediné utkání, a to v Krajském přeboru 1, mezi SK Valdštejn A a lídrem celé soutěže ŠK Karlovy Vary A, které si dělá ambice na postup do ligy. A zrodil se nečekaný výsledek, kdy výhrou 4,5 : 3,5 jim chebský tým jejich naděje poněkud přibrzdil.
   „Věřme, že příští šachový rok bude nejméně tak úspěšný jako letošní. Uznání patří všem, kteří ke zdárnému fungování našeho klubu dnes a denně přikládají ruku k dílu. Za ŠK Valdštejn Cheb přeji všem hodně zdraví, pohody a štěstí do nového roku," vzkazuje Jaroslav Pilík, ke kterému se připojil i Václav Vítek.