Motokárový areál KARTARENA u Chebu hostil jeden z vrcholů letošní motoristické sezóny: závod seriálu Mistrovství Německa Supermoto, pořádaný ve spolupráci se společností ADAC. Sto třicet nejlepších jezdců z Německa, Rakouska, Švýcarska i také tři čeští jezdci se utkali o letošní titul. Především v nejvyšší třídě S1 byly k vidění úžasné výkony. Po dvou bodovaných jízdách si nakonec mistrovský titul odvezl domů do Rakouska Lukas Höllbacher před druhým Milanem Sitnianským a mistrem Evropy Petrem Vorlíčkem.
Tímto závodem se pomalu ale jistě uzavírá letošní závodní sezóna, která byla nejúspěšnější v dosavadní historii areálu. Uskutečnilo se zde čtrnáct závodů, z toho čtyři mistrovské a tři evropské poháry. A tento fakt jen dokazuje pevnou pozici, jakou si KARTARENA v motoristickém světě během svého šestiletého působení vybudovala.
Koncem září se ještě do Chebu vrátí Formule Student a znovu motokárový KART RACE.
Provoz půjčovny motokár ale ještě ani zdaleka nekončí, malá a rychlá kola se budou točit dokud to počasí dovolí a kdo si ještě jízdu v nejmenší formuli na světě nevyzkoušel, má stále možnost to učinit.(mipo)