V Pardubicích se konal závod FORD CZECHMAN TOUR. Druhého kola Českého poháru v dlouhém triatlonu se zúčastnilo téměř 600 triatlonistů ze 13 zemí světa. Na tomto kultovním závodě nechyběli ani triatlonisté USK Akademik Cheb v početném zastoupení . Na pořadu dne byl hlavní závod jednotlivců a závod štafet, kterých se na startovní pole postavilo dvaatřicet.
Přesně ve dvanáct hodin byl odstartován hlavní závod (1,9 km plavání, 90 km jízdy na kole a 21 km běhu) a 10 minut po něm pak závod štafet, který měl 3- až 5členná družstva, kde si členové štafet disciplíny rozdělili.
Po celý průběh závodu triatlonisty sužovalo velmi teplé, až tropické počasí, s teplotami přes 30 stupňů ve stínu. To, že si všichni kvůli tomuto počasí závod opravdu protrpěli, podtrhl komentářem ke svému běhu po závodě V. Sinkule, který utrousil: „To nebyl běh, to byl pochod smrti."
Přes to všechno se ve výsledkových tabulkách USK AKADEMIK neztratil. Jedinou ženou z početného týmu USK Akademik Cheb, která se postavila na start, byla Julie Sandra Stolarčiková. Ve své premiéře na závodu polovičního IRONMANA si vedla skvěle a umístila se ve své kategorii na sedmém místě s časem 5 hod. 40 min. Blahopřejeme!
Ještě větší gratulace však patří členům štafety, kteří v již dříve zmíněné konkurenci 32 štafet obsadili první místo.
Triatlonová sezona je již v plném proudu a pro závodníky USK Akademik Cheb pokračuje jak Českým pohárem v olympijském triatlonu, tak Pohárem Karlovarského kraje v triatlonu.