Další náročný víkend mají před sebou zástupci florbalového oddílu USK Akademik Cheb. Do boje o ligové body jdou všechny tři kategorie tohoto klubu. Vše je navíc umocněné faktem, že ve stejný den a to už zítra.
Muži, věkově nejstarší kategorie, míří za svými zápasy do Tachova. Druhý celek aktuální tabulky cestuje do města Plzeňského kraje téměř kompletní, chybět bude pouze obránce Lukáš Valenta a útočník Jan Václav.
„Oba zmínění cestují s juniory k bojům na sever Čech. Valenťák coby hráč, Václi jako trenér," přibližuje absence vedoucí mužstva Martin Mochán. Naopak mohou Chebští opět využít služeb tří hráčů z Karlových Varů. Jakub Novák, Matyáš Kalin a Tomáš Oliverius opět budou válet v dresu se sovičkou na prsou.
Chebští narazí v Tachově na nepříjemný celek domácího Slavoje. „Soupeř je to nepříjemný zejména svojí hrou, která je v devadesáti procent vedena za hranicí pravidel. Musíme se na to v šatně upozornit, plnit taktické pokyny. Budeme chtít aplikovat nátlakovou hru. Tachov má problémy v defenzívě, především v rozehrávce, toho budeme chtít využít, rychle přistupovat ke hráčům. Chceme si dát pozor na ztráty míčků na vlastní polovině, to by mohla být voda na mlýn soupeře," myslí si Mochán.
Právě jemu se proti tachovskému Slavoji nebývale daří, poslední tři vzájemné utkání rozhodl. „Do Tachova se těším, je to můj oblíbený soupeř," usmívá se rychlostně skvěle vybavený obránce, který si zahraje po boku Matyáše Kaliny. „Budeme spolu s Matesem hrát poprvé, ale na tak kvalitního hráče si rychle zvyknete."
Cíl je jasný, zisk tří bodů proti domácím a potvrzení postavení v tabulce. Ve druhém zápase se střetnou chebští milovníci děrovaného míčku s Vejprnicemi. Kvalitní soupeř z první poloviny tabulky bude klást jistě značný odpor, v prvním utkání v letošní sezony tahali za delší konec provazu Chebští, jednalo se však o nesmírně vyrovnané utkání. „Soupeř to je kvalitní a zkušený. Musíme hrát obezřetně a přistoupit k utkání zodpovědně," říká Mochán. Taktiku před bojem se silným protivníkem prozrazovat nechce. „Chceme si říct, co bude platit až v kabině."
Muži by rádi přivezli do Chebu plný počet bodů, cesta k snové představě je však velmi trnitá. Dalším, kdo se představí o víkendu na palubovce jsou junioři. Ti cestují do dalekého Nového Boru, kde je čekají soupeři z kategorie nejsilnějších. Česká Lípa a Děčín patří každoročně ke špičce druhé ligy, ne jinak je tomu letos.
Chebští po výborném vstupu do sezony trošku tápou, nemohou najít ideální rytmus. Zlomit to budou chtít právě na severu Čech. Do Libereckého kraje s týmem neodcestuje pouze Matěj Svatek. Aktuálně nejproduktivnější hráč celé soutěže dostal zelenou pro start v mužské kategorii. „Všechno jsme důkladně prokonzultovali a udělali si menší analýzu, Sváťu jsme se nakonec rozhodli poslat k bojům s muži," přibližuje Jan Václav, který bude stát na lavičce juniorů po oficiálním konci trénování v této kategorii. „Teď je to takové krizové řešení, přistoupím k tomu zodpovědně. Kluky se pokusím znovu nastartovat," říká s kyselým úsměvem Jan Václav.
Krátce se vyjádřil také k taktice, se kterou narukují na své soky.
„Budeme vycházet ze zajištěné obrany, budeme bránit v hlubokém bloku a se všemi hráči se vracet za balón ihned po jeho ztrátě. Říkejme tomu takový chebský beton. Uvidíme, jak budeme úspěšní. Samozřejmě se taktika s odehranými minutami a stavem zápasu může měnit," prozrazuje Václav.
Jakýkoliv bodový zisk by byl pro jeho družinou dobrým odrazovým můstkem do zbytku sezony.
Do boje vyrazí v sobotu také nejmladší kategorie USK. Elévové se představí po dvou týdnech opět na domácím turnaji ve Františkových Lázních. Svěřenci a svěřenkyně Romana Stříbrského se budou snažit navázat na zlepšené výkony a možná i historický úspěch této kategorie, kterým bylo třetí místo na turnaji v Sokolově. Trenér Roman Stříbrský nebude mít k ruce svého asistenta Jakuba Housera, který cestuje s juniory do Nového Boru. „Bude to pro mě trošku složitější, na lavičce budu sám, ale jsem vcelku zvyklý. To nebude žádný problém," slibuje hlavní trenér nejmladší chebské kategorie.
Na další měření sil své posádky se těší. „Pro ty děti je to vrchol tréninkového procesu, vždycky se hrozně těší na turnaje. To je skvělý,"
přiznává Stříbrský a doufá, že se před rodiči na domácí palubovce předvedou ve výborném světle. (javá)