Poslední zimní víkend byl ve znamení zisku dalších bodů do šachové Karlovarské soutěže. Nejprve naše céčko opět přivezlo plný počet bodů z Chodova, kde porazilo nepříjemného soupeře ŠK Spartak Chodov C 3,5 : 1,5. Příjemným překvapením byl výkon Aleše Kirsche, jehož partie byla téměř jednoznačná a jeho výhra jen umocnila celkové vítězství.
   Áčko přivítalo doma soupeře podstatně nebezpečnějšího, jednoho z favoritů soutěže ŠK Caissa Nová Role. Po průběhu plném zvratů byl stav po sedmé partii srovnaný, a tak se pozornost všech zaměřila na poslední, nejdelší i nejkvalitnější, kdy se dlouho nevědělo, komu se připíše bod a tím i celkové vítězství. Po oboustranných prudkých matových útocích se nakonec musel lídr hostů Jiří Soukup spokojit s remízou. Bravo pro Jaroslava Tillera, který svým výkonem zajistil domácím další, pátou remízu 4 : 4 a tím i dáletrvající neporazitelnost i po 10. kole Krajského přeboru 1.
   Den předtím, v sobotu 19. 3. 2016, náš klub organizoval Krajský přebor mládeže Valdštejnský kůň, na který přijelo 61 dětí z celého kraje + doprovod. Tohoto nelehkého úkolu se členové chebského šach. klubu zhostili odpovědně. Sedmikolový turnaj na 2x 25 minut švýcarským systémem zahájil v 10.00 hod. starosta města Ing. Petr Navrátil. Díky vstřícnosti jeho i ředitele 4. ZŠ Cheb, který nám velkoryse zapůjčil místnost jídelny v Brandlově ulici, proběhl celodenní turnaj bez problémů. V neposlední řadě patří velký dík i firmě Tesco Cheb, která svými věcnými cenami rozzářila oči nejen mladším účastníkům.
   Žáci od 1. do 9. třídy byli rozděleni do čtyř kategorií. V nejmladší skupině do 10 let byl nejlepší Petr Špička z ŠK K. Vary se 7 body, následován klubovým kolegou Jaromírem Kodetem se 6 body a na pěkné třetí místo 5 body dosáhla Michaela Šedá z Karlovarského šachklubu Tietz. Náš benjamínek Jakub Jindra vybojoval své první tři turnajové body a obsadil slušnou 16. příčku. Ve skupině do 12 let byl první Šimon Pastierik z ŠK K. Vary se 6 body, druhý Václav Vojíř z ŠK Spartak Chodov se 5,5 body a třetí Jindřich Tegda z Karlovarského klubu Tietz s 5 body. V kategorii „14" vybojoval zlato Moura De Andrade Daniel z ŠK K. Vary se 6 body, stříbro Jiří Ulč z ŠK Spartak Chodov s 5,5 body a stejný počet, ovšem horší Buchholz získal chebský Jiří Beer na 3. místě, který je ovšem v základu ŠK K. Vary. Místo 6. srdnatě vybojoval domácí Dominik Macht, který si tím také zajistil účast ve finále Krajského přeboru. V nejstarší kategorii „16" obsadil nejtěsnějším rozdílem díky lepšímu Buchholzi s 5,5 body Jan Špička z ŠK Karlovy Vary před Stanislavem Srbou z ŠK Spartak Chodov. Pěkné třetí místo v této silné konkurenci získal náš Petr Špreňar s 5 body.
   Turnaj se celkově vydařil, ceny si odnesly všechny děti a dík patří i bezchybné práci hlavní rozhodčí Ing. Věry Lorencové z Karlových Varů a řediteli turnaje Václavu Vítkovi. Věřme, že příští ročník bude nejméně tak úspěšný!