Václav Hadaš a Petr Černý (Gugafedex) se stali vítězi 1. ročníku Dřenického všeuměla – míčového sedmiboje, který o víkendu uspořádala na městském koupališti na Dřenici AREA Egrensis, nový nájemce plovárny. Druhé místo nakonec u Jesenické přehrady po velkém boji „urvali“ o jediný bod Negři (Martin Iterský a Václav Kolář). Bronzový pohár získal Chebský deník (Bedřich Klima a Karel Prančl). Bramborové medaile pak ozdobily smutné krky týmu Pat a Mat (David Stahl a Milan Kováč).

Patnáct dvojic čekal v sobotu více než dvanáctihodinový sportovní maratón, během kterého musely páry zvládnout sedm různých sportovních disciplín – líný tenis, fotbalové penalty, beach volejbal, házenkářské sedmimetrové hody, basketbalové trestné hody, nohejbal a stolní tenis.

Sportovní všeumělové bojovali nejen s únavou, ale také s proměnlivým počasím, kdy střídavý déšť a horko ubíraly mnoho sil. Náročný sedmiboj, který téměř všichni účastníci absolvovali poprvé (v Chebu se ještě nikdy předtím nekonal – pozn. autora), nakonec plně dokončilo devět párů. Ostatním dvojicím se nevyhnula krize z nadměrné únavy či dokonce zranění, nejčastěji natažený sval, vyvrknutý kotník, bolesti kloubů. Všechny disciplíny se hrály systémem opravného pavouka na dvě porážky. Poražený tým z klasického šestnáctkového pavouka šel do opravného pavouka, odkud se mohl dostat ještě na druhé místo. Při druhé porážce pro týmy disciplína skončila. Každý sport byl losován zvlášť, nikdo nebyl nasazený, pouze na jeden tým v každém sportu vyšlo v prvním kole volno, čímž automaticky postoupil do čtvrtfinále.

Sedmiboj odstartoval za plné účasti turnajem v líném tenise, který se nakonec natáhl na čtyři hodiny. Hrálo se do pěti gamů, za stavu 4:4 rozhodoval tiebreak, každý hráč měl k dispozici jeden servis. Plný počet bodů za vítězství si připsal pár Hadaš – Černý, který ve finále porazil Náhlou smrt (J. Černík, Rosťa Voborník). Náhlá smrt nakonec prohrála i s vítězem opravného pavouka Ašáky (Martin Helcl, Radek Slavíček).

Následovaly fotbalové penalty. Každý z dvojice kopal třikrát na oba soupeře a obráceně. Nejpřesnější nohy měl a nejhbitější zákroky v brance předvedl tým Black and White (Patrik Červeňák a Karel Zdeněk). Druzí skončili Negři a třetí Gugafedex.

Následoval turnaj v beach volejbale, kde se poprvé projevila krutost, ale zároveň spravedlnost losu. Až na jeden pár byli všichni papíroví favorité nasazeni do jedné poloviny tabulky, kde se navzájem v utkání na jeden set do 15 bodů povyřadili. Osm bodů za vítězství si z plážového volejbalu připsala dvojice Hadaš, Černý před týmem Vopišto Pišto (Pavel Uhlík, Antonín Singer). Třetí skončila dvojice Stahl, Kováč a čtvrtí Helcl, Slavíček.

Čtvrtou disciplínou byly sedmimetrové házenkářské hody. Stejně jako při penaltách měli hráči k dispozici tři hody na každého ze soupeřící dvojice a obráceně. Největší odvahu v brance projevil a zároveň nejpřesnější mušku ukázal po velkém boji nakonec tým Chebský deník (Klima, Prančl). Vítězové opravného pavouka Negři pak v boji o druhé místo porazili Ašáky, čtvrtí skončil pár Gugafedex.

Menší odpočinek čekal na soutěžící při basketbalových šestkách, kde fyzičku vystřídal důraz na soustředěnost a přesnost. Nejpřesnější mušku předvedl podle papírových předpokladů tým Gugafedex, když jejich potenciální největší soupeř Havrani museli pro zranění „Bizona“ skončit. V atraktivní disciplíně, kdy měl každý z hráčů k dispozici pět hodů, které se ve dvojici sčítaly, brali stříbro Negři před třetím Lampa teamem (Jan Kohout, Kamil Šafránek) a čtvrtým Chebským deníkem.

Na náročný turnaj v nohejbale už neměly všechny týmy síly, některé ze sedmiboje musely odstoupit. Železnou fyzičku v nohejbale prokázal tým Pat a Mat, který jednoznačně zvítězil. V krásném souboji o druhé místo pak vyzval vítěz opravného pavouka Chebský deník Negry. Kolář s Iterským nakonec byli o dva body šťastnější a po nejtěsnějším možném vítězství 15:13 (hráno na jeden set do 15 bodů s výhrou o dva body) si připsali v této disciplíně 6 bodů.
Před poslední disciplínou už bylo rozhodnuto o celkovém vítězi, kterým se stal tým Gugafedex. O to napínavější boj se však odehrál o další umístění, neboť další čtyři týmy měly ještě šanci na druhé místo. Nakonec se po stolním tenisu, hraném na jeden set do 21 bodů, poskládaly s odstupem jednoho jediného bodu za sebou. Negři uhájili celkové druhé místo, i když jim ping-pong moc nevyšel. Ten vyhrála dvojice Hadaš, Černý před Lampa teamem, Patem a Matem a Chebským deníkem.

„V disciplínách, kde jsme byli papírovými favority, se nám dařilo. V těch slabších jsme zase úplně nevyhořeli a nasbírali důležité bodíky,což byl klíč k našemu celkovému vítězství,“ jásal Václav Hadaš z oslavujícího týmu Gugafedex, vítěze Dřenického všeuměla 2009.

Bramborové medaile nakonec zbyly na tým Pat a Mat. „Chyběl bod na třetí místo a dva na druhé. Na to, že jsme noc před sedmibojem vůbec nespali, jsme spokojeni. Příště ty holky ve stolním tenise vyndáme,“ neodpustil si dobře naladěný „bramborák“ David Stahl komentář k celkovému pořadí a výkonu své dvojice.

Dřenický všeuměl 2009
celkové výsledky

1. Gugafedex
(V. Hadaš, P.Černý) ⋌ 45b
2. Negři
(V.Kolář, M. Iterský)⋌ 35
3. Chebský deník
(B. Klima, K. Prančl) ⋌ 34
4. Pat a Mat
(D. Stahl, M. Kováč) ⋌ 33
5. Ašáci
(M.Helcl, R. Slavíček)⋌ 32
6. Black and White
(P.Červeňák, K.Zdeněk) ⋌ 25
7. Lampa team
(J. Kohout, K. Šafránek) ⋌ 25
8. Vopišto Pišto
(P. Uhlík, A. Singer) ⋌ 20
9. Něco umíme
(T. Veselka, K. Kalaš) ⋌ 17
10. Cory team
(Z. Korelus, M. Hruška) ⋌ 15
11. Pulec team
(L. Černý, L. Šulc) ⋌ 15
12. Náhlá smrt
(J. Černík, R. Voborník) ⋌ 13
13. Orli
(Josef a Jiří Knotovi) ⋌ 13
14. Havrani
(M. Vrána, R. Friedel) 10
15. Green team
(I. Sopko, M. Bíba) ⋌ 9

Jednotlivé disciplíny

Líný tenis:
1. Gugafedex ⋌ 8b
2. Ašáci ⋌6
3. Náhlá smrt ⋌ 6
4. Negři ⋌5
5.-6. Havrani ⋌ 4
5.-6. Black and White ⋌4
7.-8. Pat a Mat ⋌3
7.-8. Vopišto Pišto ⋌ 3
9. Chebský deník ⋌ 2

Fotbal - penalty:
1. Black and White ⋌ 8b
2. Negři ⋌ 6
3. Gugafedex ⋌ 5
4. Chebský deník ⋌ 5
5.-6. Pulec team ⋌ 4
5.-6. Pat a Mat ⋌ 4
7.-8. Vopišto Pišto ⋌3
7.-8. Něco umíme ⋌ 3
9. Ašáci ⋌ 2

Beach volejbal:
1. Gugafedex ⋌ 8b
2. Vopišto Pišto ⋌ 6
3. Pat a Mat ⋌ 6
4. Ašáci ⋌ 5
5.-6. Orli ⋌4
5.-6. Chebský deník ⋌ 4
7.-8. Pulec team ⋌ 3
7.-8. Negři ⋌ 3

Basketbal - šestky:
1. Gugafedex ⋌8b
2. Negři ⋌ 6
3. Lampa team ⋌ 5
4. Chebský deník ⋌ 5
5.-6. Vopišto Pišto ⋌ 4
5.-6. Ašáci ⋌ 4
7.-8. Cory team ⋌ 3
7.-8. Black and White ⋌ 3
9. Pat a Mat ⋌ 2

Nohejbal:
1. Pat a Mat ⋌ 8b
2. Negři ⋌ 6
3. Chebský deník ⋌ 5
4. Ašáci ⋌ 5
5-6. Black and White ⋌ 4
5.-6. Lampa team ⋌ 4
7.-8. Gugafedex ⋌ 3
7.-8. Cory team ⋌ 3

Házená – sedmičky:
1. Chebský deník ⋌8b
2. Negři ⋌ 6
3. Ašáci ⋌ 6
4. Gugafedex ⋌ 5
5.-6. Pat a Mat ⋌4
5.-6.Lampa team ⋌ 4
7.-8. Cory team ⋌ 3
7.-8. Něco umíme ⋌ 3

Stolní tenis:
1. Gugafedex ⋌ 8b
2. Lampa team ⋌ 6
3. Pat a Mat ⋌6
4. Chebský deník ⋌5
5.-6. Něco umíme ⋌ 4
5.-6. Ašáci ⋌ 4
7.-8. Black and White ⋌ 3
7.-8. Negři ⋌ 3

Další sportovní akce se na plovárně Dřenice koná již tuto sobotu 1. srpna, kdy si zde dají dostaveníčko příznivci plážového volejbalu. Turnaj pod názvem Dřenická smeč přivítá mužské a ženské dvojice a navíc kategorii mix (trojice, alespoň jedna žena). Prezentace v 9 hod. na místě, začátek 9.30 hod., přihlášky u J. Kuchaře na tel. 777828838.

(em)