ubilejní 35. ročník mezinárodního turnaje v házené žen zahájí starosta města Chebu MUDr Jan Svoboda přesně v 17.55 hodin ve čtvrtek 27. března. Od 18.hodin nastoupí ke svému prvnímu utkání družstvo Česka proti Dánsku. Již od 16.00 hodin se v prvním utkání střetnou družstva Litvy a Slovinska a závěr prvního dne bude patřit utkání Nizozemí a Slovenska.

Starosta města přijme účastníky turnaje na přátelském setkání v prostorách chebské radnice již v dopoledních hodinách. V pátek bude turnaj pokračovat v 16 hod. utkáním Slovensko-Slovinsko, v 18.00 Česko-Litva a ve 20.00 Dánsko-Nizozemí. Souboje ve skupinách budou ukončeny v sobotu v 16.00 Litva-Slovensko a v 18.00 Česko-Nizozemí. Utkání Slovinsko-Dánsko se od 16.00 hodin uskuteční v rámci oslav v německém městě Arzbergu.
V neděli 30. března jsou na programu zápasy o konečné umístění. České družstvo bude hrát v 10.30 hodin a další utkání začínají od 12.30 a od 14.30 hodin.

Vstupné pro dospělé na jeden hrací den je 40,- Kč, mládež do 15 let má vstup na všechna utkání zdarma. Diváci budou moci při utkáních naší reprezentace tipovat na výsledek a získat bonifikaci na sázení v sázkové kanceláři. Zúčastnit se mohou také tipovací soutěže v Radiu Egrensis a o hodnotné ceny mohou soutěžit i přímo ve sportovní hale při hře nazvané „míčková“.

Naše reprezentantky rozhodí mezi diváky 35 míčků s čísly a o poločase budou vylosováni tři výherci,kteří získají pěkné ceny věnované sponzory turnaje.
Vítězné družstvo se stane držitelem poháru věnovaného Městem Cheb, který je však věčně putovní, a tak si domů odveze pouze menší repliku. A dále všechna družstva obdrží poháry za umístění a budou vyhlášeny nejlepší hráčky jednotlivých družstev. Hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel věnoval pro nejslušnější družstvo cenu Fair play.

Od čtvrtka do soboty se na palubovce představí házenkářské mládí v předzápasech.
Organizátoři akce děkují za finanční podporu Městu Cheb a Karlovarskému kraji, bez které by se akce nemohla uskutečnit.
Organizátoři turnaje přejí všem příznivcům dobré házené, aby se jim utkání letošního ročníku líbila, aby fandili naší reprezentaci a dovedli ji k celkovému vítězství. Zároveň zvou všechny fandy sportu do sportovní haly TJ Lokomotiva Cheb.

(misy)