Dnešním dnem začne astronomické jaro a zítra zahájí jubilejní 40. ročník mezinárodního turnaje žen v házené O štít města Chebu.
Letos za účasti reprezentací Rakouska, Tunisu, Švýcarska a České republiky. Záštitu nad turnajem převzal hejtman Karlovarského kraje PaedDr. Josef Novotný a hlavním sponzorem turnaje je Městský úřad v Chebu, který na akci přispěl částkou 500 tisíc korun, což je téměř polovina z předpokládaných nákladů turnaje.Turnaj slavnostně zahájí starosta Chebu RNDr. Pavel Vanoušek před prvním utkáním naší reprezentace ve zítra v 17.55 hodin na palubovce sportovní haly TJ Lokomotiva Cheb. Starosta Chebu a všichni tři místostarostové pracují v čestném předsednictvu turnaje.Vedení výprav, sponzory a hosty turnaje pozval chebský starosta na slavnostní oběd ve společenském centru Svoboda na pátek 22. března 2013. Zastupitelům města Chebu a výboru pro sport patří poděkování za příspěvek na tuto významnou akci.Bez jejich pomoci by se turnaj neuskutečnil.
Všichni diváci při zakoupení vstupenky ve čtvrtek a pátek dostanou zdarma vstupenku na závěrečné utkání v sobotu. A je již samozřejmostí, že mládež do 15 let má vstup zdarma po celou dobu turnaje. Dále upozorňujeme na soutěže, které k turnaji probíhají v rámci vysílání Radia Egrensis a je zde možno vyhrát pěkné ceny.
Protože se jedná o jubilejní ročník, pozvali organizátoři k účasti i bývalé trenery a vedoucí reprezentačních družstev, a tak se v Chebu objeví například pan Keckemethy, Kuťka, Zerzáň, Preclík, Kočárek, Kecek, Nováček a další.K účasti byli pozváni i bývalí členové organizačního výboru, a tak se na letošním ročníku sejde nebývalý počet hostů a osobností.
Reprezentace Rakouska a České republiky bude mít v Chebu přípravu na turnaj už od pondělí a pro česká děvčata slouží turnaj jako příprava na kvalifikaci na mistrovství světa v Brazilii.
Organizační výbor vyhodnotí po každém utkání nejlepší hráčky z obou družstev. Po skončení turnaje budou předány ceny jednotlivých družstvům dle umístění a budou vyhlášeny nejlepší hráčky z každého družstva. Nejslušnější tým dostane cenu Fair play věnovanou hejtmanem Karlovarského kraje. Dále bude předána cena ing. Františka Lindy, významné osobnosti v historii turnaje. Věčně putovní pohár věnovaný Městem Cheb dostane vítězné družstvo pouze pro focení a pak bude opět uložen u organizátorů.
Další podrobnosti k turnaji sledujte na stránkách Deníku, který je mediálním partnerem akce.
Přijďte i vy povzbudit naše děvčata do sportovní haly TJ Lokomotiva Cheb. (misy)