VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kontroly se hledají těžko i v Benátkách

Mariánské Lázně - Závodilo se za téměř letních podmínek - většina účastníků volila tílko a trenýrky

27.11.2008
SDÍLEJ:

Účastníci orientačního závodu z Karlovarského krajeFoto: Foto: archív autora

Prodloužit si orientační sezónu zatoužilo několik závodníků veteránského věku z Karlovarského kraje, jež se s předstihem přihlásili na sportovní zájezd do Itálie. Ten organizovali moravští sportovci.

Hlavním bodem programu byla účast na tradičním běhu Benátkami, jež se pod názvem Venezia internazionale orientamento 2008 konal 16. listopadu.
Co se týče celkové účasti, nejedná se o nějakou párty pro pár nadšenců. Na akci míří orientační běžci z celé Evropy. V posledních letech je jich na startu pokaždé něco přes tři tisíce.

Češi jsou národ podnikavý a přišlo jim na škodu cestovat daleko kvůli jedné byť zajímavé akci, připravili proto sami pro sebe dva orientační sprinty - Adriatic meeting, které benátskému závodu předcházely.

Předpokládaná účast asi dvou set převážně českých běžců byla asi o sto padesát duší překročena, s čímž se původně vůbec nepočítalo. Někteří později startující museli dokonce čekat, až někdo s mapou přiběhne do cíle.

Závod v Alonte, který se odehrál 14 listopadu byl dokonce jedním ze světové série parkových orientačních běhů – Park world tour. V kategoriích Elity v něm nastoupily reprezentační výběry. Pátý v mužích doběhl náš Tomáš Dlabaja, mezi ženami obsadila Eva Juřeníková vynikající stříbrnou příčku.
Den poté se běhalo v Lonigu. Nejlépe si Západočeši vedli v kategoriích H 65. Jan Sklenář z Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK byl pokaždé první, o příčku hůře skončil rovněž dvakrát Jan Lisý z Ostrova.

V kategorii Open obsadila Radmila Miturová 2. a 3. místo, pátý byl v Alonte Jan Fišák v kategorii H 55 (oba Mariánské Lázně). Ostatní byli vždy na hranici první a druhé desítky.

A nastal přesun do Benátek. Závodilo se za téměř letních podmínek - většina účastníků volila tílko a trenýrky – a za plného turistického provozu. Proplétání se davy návštěvníků bylo kromě vyhledání správného postupu skrz spleť benátských uliček tím největším problémem.
Pro ty, kdo si chtějí Benátky prohlédnout, prokličkovat jimi a prohlédnout si všechna zákoutí, čas nehraje roli, pro soutěživé typy je to závod jako každý jiný.

ABSOLVOVAT orientační běh Benátkami neodolalo devět běžců z Karlovarska. Zleva: Jan Sklenář (Mar. Lázně), Miroslav Dědek, Jelena Kriegelsteinová, Šárka Gabrielová (všichni Ostrov), Radmila Miturová, Jan Fišák (oba Mar. Lázně), Jan Lisý, Jana Danihelová (oba Ostrov) a Jaroslav Jirásek (Cheb). Foto: archiv autora

Některým Čechům se podařilo dostat i na stupně vítězů. Z Karlovarska to ale nikdo nebyl, nicméně výkony některých nebyly vůbec špatné.
Výsledky kategorií, v nichž startovali závodníci z Karlovarského kraje:
H 45 – 7,1 km (118 běžců), 1. Eriksso (SWE) 50:02, 109. Miroslav Dědek (Ostrov) 78:03
H 60 – 4,5 km (59), 1. Anderson (SWE) 39:56, 8. Jan Fišák (Mar. Lázně) 45:49, 22. Jaroslav Jirásek (Cheb) 49:55
H 65 – 3,7 km (38), Radestrom (SWE) 31:27, 13. Jan Sklenář (Mar. Lázně) 41:28, 18. Jan Lisý (Ostrov) 45:39
D 21 C – 3,6 km (87), 1. Caprazi (SUI) 31:56, Radmila Miturová (Mar. Lázně) 34:42
D 40 6,1 km (69), 1. Beltramineli (ITA) 49:15, 54. Jelena Kriegelsteinová 75:41, Jana Danihelová (diskv., obě Ostrov)
D 45 5,0 km (65), 1. Ildiko (HUN) 44:19, 37. Šárka Gabrielová (Ostrov) 67:07.

(jomi)

27.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takto dopadla sanitka po řádění mladíka.

Další napadení záchranářů

Ilustrační foto.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Cheb - Žádosti o přenosnou volební urnu, dotazy členů volebních komisí i různé problémy musí během voleb vyřešit volební dispečink.

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení