Pardubický oddíl ROB byl letos pořadatelem dvou Mistrovství ČR v nočním ROB a na závodu na dlouhé trati. Oba závody se konaly v autokempu Hluboký u Holic u stejnojmenného rybníku.

Chebský oddíl reprezentovalo celkem dvanáct sportovců. Noční závod se běžel v pátek, start byl ve 21 hodin. Přestože celý den pršelo, navečer se počasí naštěstí umoudřilo a bylo jen pod mrakem. Jako první z našich vyrazil do tmavého lesa Kuba Papež, poslední pak startoval Miroslav Vlach ml. Po startu bylo třeba zahnout hned doleva na dvojku, potom na pětku. Následoval přeběh na druhou stranu mapy k jedničce a přes čtyřku a trojku do cíle. Trať měřila vzdušnou čarou asi 5 km a přestože bylo v lese dostatek cest, mnozí závodníci se leckde zbytečně prodírali lesem. V kategorii žen zvítězila Blanka Jiráňová, bronzovou medaili vybojovala Hana Hozmanová. V juniorech si zlato vyběhl Roman Borovička, pátá místa obsadili Miroslav Vlach ml. (M20), Tereza Francková (D16), Jakub Papež (M16) a Miroslav Vlach st. (M40).

Na start dlouhé tratě jsme odjeli za ves Poběžovice u Holic. Stavitel připravil pro juniory a seniory tříkolový závod, který se skládal z vysílačů v pásmu 3,5 MHz s pomalým vysíláním (1.kolo), z vysílačů v pásmu 3,5 MHz s rychlým vysíláním (2.kolo) a z vysílačů v pásmu 144 MHz (3.kolo).

Ostatní kategorie běžely pouze dvě kola, přičemž pro první kolo v pásmu 3,5 MHz měly nakombinovány vysílače pomalé a rychlé, druhé kolo tvořily vysílače v pásmu 144 MHz. Závodníci se po startu museli rozhodnout, zda začnou na kontrole uprostřed mapy a poté se otočí na jižní konec mapy (závodního prostoru) nebo zda ihned po vyběhnutí ze startovního koridoru uhnou doprava na jih a všechny zbylé kontroly budou postupně sbírat z jihu na sever.

Další volba přišla na dvoumetru (144 MHz), kde se dalo běžet zleva od jedničky přes pětku a do cíle nebo opačně. Celá trať měřila vzdušnou čarou v ideálním pořadí 16,5 km, limit byl 240 minut. I v tomto závodu chebští získávali medaile. Roman Borovička (M16) si doběhl pro stříbro, Blanka Jiráňová (D20) a Tereza Francková (D16) vybojovaly bronz, na čtvrté místo dosáhl v kategorii M40 Miroslav Vlach st.