Ve druhé půlce prázdnin si na Karlovarsku přijdou na své všichni vyznavači typicky letního a typicky českého sportu, nohejbalu. Mohou si vybrat buď Mariánské Lázně, nebo Dřenici u Chebu, a pokud jim to věkový limit dovolí, mohou si dokonce zahrát tam i tam.
„Letní pohár Old Boy´s Cup" v Mariánských Lázních je určen veteránům, a zatímco v jiných sportech se mezi ´old boys´ počítají už čtyřicátníci, tady je vyžadován věk skutečně veteránský. Turnaj je vypsaný pro kategorie 60+ (1955 a starší), a pokud se sejde dost junáků narozených v roce 1945 a dříve, bude vypsána i kategorie 70+.
Turnaj, který pořádá nohejbalový oddíl TJ Lokomotiva Mariánské Lázně, se odehraje v sobotu 22. srpna na dvou kurtech TJ Lokomotiva v areálu plochá dráha. Vypsán je pro trojice a hrát se bude na tři dopady míče. Prezentace v 8:30, začátek turnaje v 9:00 hodin. Startovné dělá stovku na osobu. Občerstvení pro účastníky je zajištěné přímo v areálu, kde se dá zajistit i ubytování. Milovníci piva, kterých je mezi nohejbalisty požehnaně, si mohou turnaj prodloužit na pivních slavnostech v Chodové Plané.
Žádné omezení, výkonnostní ani věkové, nekladou pořadatelé 6. ročníku nohejbalového turnaje „Žu-žu CUP", který se koná k uctění památky Tomáše Weinfurtera už v sobotu 15. srpna na městském koupališti Dřenice na Jesenické přehradě u Chebu.
Turnaj je vypsán pro trojice, které budou na místě vylosovány z přihlášených hráčů. Přihlášky a prezentace na místě do 9:00 hodin, startovné dělá stovku na osobu.