První dubnový víkend zahájili cyklisté svoji sezonu Českého poháru na silnici. Pět medailí si dovezla karlovarská mládež do Chebu a tři do Ostrova nad Ohří.
Nejlépe si vedl Petr Fiala z Chebu, který je po úvodních dvou závodech v Plzni kriterium a hromadný silniční závod v Pičíně u Příbrami na čele hodnocení v kategorii kadetů.

Vítězkou prvního sobotního závodu se stala ve starších žákyních Amanda Stašková z PROFI SPORTU Cheb, v nedělním závodě žákyň dojela druhá Aneta Klauková z CYKLOTEAMU Ostrov. V mladších žácích se v Plzni na druhém místě umístil David Zadák z CYKLOTEAMU Ostrov a třetí dojel Karel Tyrpekl z PROFI SPORTU Cheb. Z chebského oddílu byl dále třetí Dominik Fiala v kategorii nábor.

V sobotu 16. dubna časovku jednotlivců na uzavřené silnici č. 606 od Kamenného Dvora k Arnoltovu. V neděli 17. dubna na okruhu Kamenný Dvůr – Kolová – Kynšperk nad Ohří s jednosměrnou uzavírkou hromadný silniční závod.

Pořadatel žádá účastníky silničního provozu o ohleduplnost k mladým závodníkům a prosí respektování pokynů Policie ČR a pořadatelů.
Vzhledem k přípravě na letní olympijské hry v Londýně není vyloučena účast Martiny Sáblíkové v sobotní časovce žen.

(pefi)