Chebský motokárový tým EMHO racing se zúčastnil prvních letošních závodů šampionátu KartinCup v jihočeském Písku. Úkolem bylo zejména vyzkoušet možnosti nastavení nového českého podvozku MS KART - RZF29. Porovnání oproti konkurenčním italským podvozkům dopadlo na výbornou: V konkurenci čtrnácti jezdců třídy ROK sedmnáctiletý jezdec Emil Minář vybojoval zlato!
Druhé místo v měřeném tréninku dávalo určité naděje na získání prvního místa v závodě, který se skládá ze tří bodovaných jízd. Naděje ale byly ztraceny ve třetí bodované jízdě, kdy soupeř vystrčil ve čtvrtém kole Emilovu motokáru z trati. Emil motokáru ještě rozjel, ale zařadil se s velkou ztrátou na šesté místo. Precizní soustředěnou jízdou se dral Emil vpřed a sjížděl čelo závodu rozdílem vteřiny na kolo! Jízda však končila ve dvanáctém kole a tak už nestihl předjet prvního a dojel těsně za ním na druhém místě. Přesto to však stačilo na celkové vítězství za závodní víkend.
Za týden se koná v Písku závod mistrovství České republiky a tým EMHO racing se pokusí zúročit získané zkušenosti a dobít znovu pěkný výsledek.
(em)