Chebským motokárovým jezdcům se dařilo

Cheb – Oba jezdci EMHO racing byli vidět v čele svých kategorií. Filípek Škorpík v nejmenší motokárové třídě EASY-50 musel v první bodované jízdě odstoupit z vedoucí pozice pro poruchu motoru. V druhé jízdě tak startoval z poslední, 23. pozice. Obratně se probíjel vpřed a probojoval se až na 6. místo!

24.9.2010

Ilustrační foto.Foto: Vráťa Ondráček

Motokárový tým EMHO racing se před posledním závodem MČR ve Vysokém Mýtě zúčastnil závodů KartingCup. Z české motokárové špičky chyběl málokdo - nikdo si nechtěl nechat ujít příležitost „ostrého“ tréninku před závodem, který rozhodne celou sezonu.

Oba jezdci EMHO racing byli vidět v čele svých kategorií. Filípek Škorpík v nejmenší motokárové třídě EASY-50 musel v první bodované jízdě odstoupit z vedoucí pozice pro poruchu motoru. V druhé jízdě tak startoval z poslední, 23. pozice. Obratně se probíjel vpřed a probojoval se až na 6. místo! V poslední, třetí, jízdě se během jednoho kola probojoval z šestého místa do čela a ujížděl zbytku pole. Ale i na jinak excelentního Filípka přišla slabá chvilka, dostal smyk a otočil se. Po propadu na třetí pozici znovu zabojoval a jeho finiš na cílové rovince, kdy jel bok po boku s vedoucím jezdcem, zvedl diváky z tribun. V cíli byl Filípek o 0,02 s dříve a poslední jízdu tak těsně vyhrál! Za závodní víkend obsadil Filípek nepopulární čtvrté místo. Jenže jde hlavně o to, že Filípek je v celkovém pořadí MČR na krásném třetím místě (z 23 jezdců) a má možnost nadcházející víkend bojovat o druhé místo, na které ztrácí 9 bodů. Jenže …, když se nebude dařit, může být i pátý…

Emil Minář se ve třídě ROK věnoval zkoušení ideálního nastavení podvozku a motoru pro trať ve Vysokém Mýtě, aby za týden při závodě MČR vše bylo co nejlepší. V pátek byl odzkoušen a nastaven podvozek. Do sobotního klání byl nasazen na zkoušku starší ze dvou motorů (r.v.2004), které má Emil k dispozici. V první jízdě Emil trochu se štěstím zvítězil, v druhé jízdě už si dojel pro jasné vítězství, avšak se soupeři v závěsu. Do třetí jízdy byl motor nastaven na předpokládané nejlepší nastavení, a to se také potvrdilo nejlepším časem ve třídě za závodní víkend a vítězstvím ve třetí bodované jízdě s velkým náskokem. Emil je v celkovém pořadí MČR ve vedení s náskokem 20 bodů. Do posledních dvou jízd bude nastupovat proti přesile tří jezdců na italských podvozcích BIREL, kteří se budou snažit průběžně druhého Hubíka dostat před Emila. Ten totiž jezdí jediný ve třídě ROK na českém podvozku MS KART, a tak nemá týmového spojence. Nebude to mít lehké, ale vítězstvím ve všech třech jízdách v uplynulém víkendu podal soupeřům jasný důkaz, že je ve špičkové formě. Nezíská-li však z nějakého důvodu žádné body může spadnout až na 4. místo.

Přejeme oběma jezdcům, aby se jim vyhnuly defekty a kolize, aby mohli ukázat naplno své kvality a mohli bojovat o udržení, resp. vylepšení, pozice v celkovém pořadí Mistrovství České republiky.

(em)

24.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.