Atleti chebského Unionu po chvilce odpočinku během letních prázdnin se vrátili opět na běžecké ovály a příjížděli z různých míst z nejedním vítězstvím a osobními rekordy.

Dvakrát zavítali do Bíliny, kde se pořádají pravidelně letní závody. V prvním se dařilo sprinterům ve starším žactvu na 300m. Vítězi svých kategorií se stali Petr Tirala (39.43) a Nikola Jelenová (42.08). Ve druhém juniorka Martina Pechočiáková dokázala zvítě

zit v běhu na 500m v novém osobním rekordu (l:20.00) před Nikolou Jelenovou (1:20.25).
V Plzni, kde se nyní o víkendu uskuteční mistrovství České republiky do 22 let, se otvírala po rekonstrukci tartanová dráha. Výborná byla Tereza Kristková, která v hodu kriketovým míčkem vytvořila nový klubový rekord – 52.31m a vyhrála celou soutěž. Markéta Rejmanová byla nejrychlejší mezi staršími žákyněmi na 150m (19.72) a Miroslav Sabadin skončil druhý ve stejné kategorii, rovněž na 150m (18.69).

I v Domažlicích na tradiční Chodské patnáctistovce, která patří k velkým závodům v ČR a startují na ní před početným diváctvem přední čeští atleti, se blýskli někteří chebští atleti výbornými výkony. Velkým překvapením bylo vítězství staršího žáka M. Sabadina v novém osobním rekordu (7.68). Na stejné trati mezi žákyněmi byla nejrychlejší Markéta Rejmanová (8.23), před Nikolou Jelenovou (8.44) a ještě čtvrtá byla Denisa Rydrychová (8.52). Nikola Jelenová (42.62) a Petr Tirala (38.90) vyhráli běh na 300m ve výborných časech. Druhá mezi ženami na stejné trati byla Martina Pechočiáková (42.60) a třetí na 1500m v žákovské kategorii na 1500m doběhl Jirka Gregor (4:45.56).

Na slavném stadiónku ve Staré Boleslavi v Houštce, kde běhal své slavné světové rekordy Emil Zátopek, si v sobotu zazávodila Martina Pechočiáková v barvách prvoligového týmu Škody Plzeň a nevedla si špatně. Doběhla čtvrtá na 400m (60.98) a osmá na 200m (26.99) a dokázala, že je dobře připravena na nadcházející mistrovství České republiky do 22 let v Plzni.

V září budou bojovat družstva atletů chebského Unionu v žákovských kategoriích v semifinále mistrovství družstev České republiky. Zdá se, že jsou připraveni dobře.