Víkendové mistrovství Karlovarského kraje v přespolním běhu v Chodově přineslo vynikající výsledky atletům chebského Unionu. Vrátili se s dvěma zlatými, čtyřmi stříbrnými a pěti bronzovými medailemi. Je opět skvělá vizitka práce trenérů s mládeží!

Krajskou mistryní mezi staršími žákyněmi se stala Sára Janušková, zvláště její závěrečný finiš byl strhující, vždyť ještě dvě stě padesát metrů před cílem ztrácela na první místo cca čtyřicet metrů, ale čtvrtá z mistrovství republiky na 300m zařadila vyšší rychlostní stupeň a po zásluze si vyskočila na stupínek nejvyšší. Spolu s ní byla ještě na třetím místě Nikola Desenská, desátá Tereza Kristková a jedenáctá Dominika Justová.

Nádherným závodem pro chebské barvy byl závod starších předžákyň. I v závěru této sezóny se nenechala Anetka Tiralová porazit a opět zvítězila. Na druhém místě finišovala bojovnice Sabina Břicháčková, pátá Kateřina Jarošová, sedmá Barbora Lučanová.

V mladších předžácích překvapil druhým místem Adam Had. Ve stejné kategorii sice Union medaili nezískal, ale kousek od ní byla čtvrtá Veronika Maydlová a šestá Veronika Nohejlová. Ve starších předžácích to byla opět chebská paráda zásluhou stříbrného Jana Lališe a bronzového Karla Gabriela. Pátý doběhl Adam Růžička a desátý Patrik Duda.

Krajské mistrovství dopadlo pro chebské skvěle i v kategorii mladších žáků. Na druhém místě doslova „došel“ Dominik Gregor, třetí finišoval sprinter David Richter a desátý doběhl navrátilec Pavel Voropajev. V mladších žákyních stála na bronzovém stupínku Markéta Petrikovičová a bramborová medaile zbyla na Soňu Vejražkovou.

V úplně nejmladší kategorii zabojoval čtyřletý Jonášek Konvalina (100m) a vybojoval si zasloužené třetí místo na truhlici (po jeho stupínky vítězů).

Tuto sobotu připravili atleti chebského Unionu na hřišti na Skalce od 10.00 hod. atletické závody s medailemi pro neregistrované takže toto je pozvánka pro ty, kteří by si chtěli vyzkoušet tři disciplíny ve víceboji běh na 50m, skok do dálky z místa a hod raketkou.

Další přespolní běh je na pořadu v listopadu v Ostrově a pak v prosinci již čekají halové závody v Praze Mikulášská a Vánoční hala tomu všemu ovšem předchází spousta tréninků i v hodně nepříznivém počasí. Jenom to nevzdat!

(jak)