Litoměřice byly dějištěm prvního ročníku Falcons Cupu ve florbale. Turnaj, který oslovil širokou veřejnost, se uskutečnil vůbec poprvé, pozvání na turnaj dostali také chebští hráči. Ti se na turnaji předvedli ve výborném světle a konečné třetí místo bylo třešničkou na dortu.

Tým s názvem Vulcane Boys byl jediným reprezentantem ze západních Čech. V základní skupině odehráli Chebští čtyři zápasy, v nichž si připsali jedinou porážku. Po třech vítězstvích z velmi vyrovnané skupiny postoupili ze druhého místa.

Čtvrtfinále je mnohdy označované za klíčové utkání turnaje. Vulcanisté se střetli s ústeckým celkem s názvem Machos. Ústečtí hráli v utkání druhé housle, na palubovce totiž dominovali hráči ze západu Čech a dokráčeli do semifinále. V tom vystavila stopku manšaftu kolem kapitána Adam Tkadlece domácí skvadra. Vyrovnané utkání rozhodl půl minuty před koncem domácí Stach a na chebské borce zbylo utkání o bronz.

Zklamání, smutek, nespokojenost. Tak vypadala kabina chebského celku po prohraném semifinále, přesto svěřenci Luboše Kapra v souboji o bronz zabrali a cenný skalpzískali.Utkání se však vyvíjelo zle nedobře,Chebští brzy prohrávali nula dva. Poté otočili vývoj utkání především díky skvělému Hučkovi, který zaznamenal v utkání dvě branky a jednu asistenci. Nervydrásající utkání musela rozhodnout až trestná střílení, ve kterých úřadoval chebský brankář Siegel.

O rozhodující trefu se postaral Michalovský, v ten moment se rozpoutala nefalšovaná radost.

„Jsme šťastní, zvládli jsme souboj o bronz. Po semifinále nebylo lehké se namotivovat, ale my jsme to zvládli. Na silně obsazeném turnaji jsme urvali placku, hráli jsme výborně a zanechali jsme významnou stopu. Udělali jsme si dobré jméno a myslím, že nás pořadatelé pozvou i příští rok,“ netajil se pocity chebský zadák Dan Michalovský.

(jv)