Jednodenní závody v ROB v pásmu 144 MHz zařazené do národního žebříčku uspořádali v sobotu tepličtí robáci pro české a německé závodníky. Nedělní závod se pak konal na německé straně v pásmu 3,5 MHz. Pro Chebské to ale nebyl závod bodovaný, takže k severním sousedům nejeli. A asi dobře, protože kopcovitý terén v okolí obce Dubí jim dal pořádně zabrat. Chebskou výpravu tvořilo celkem jedenáct závodníků. Pro veterány se jednalo o nominační závod na mistrovství světa, které se letos poběží na Istrii v Chorvatsku.

Mapa Deštník v měřítku 1:15000 na formátu A4 hustě pokreslená hnědými vrstevnicemi budila respekt. Již vloni tady běželi závod v 3,5 MHz, ale to byla mapa v měřítku 1:10000 a na formátu A3, takže vrstevnice nebyly tak blízko sebe a svahy nebyly opticky tak prudké. Stavitel trati dobře umístil start na vyvýšené místo, nicméně šíření vln v pásmu VKV udělalo svoje a odrazů bylo od různých protisvahů víc než dost. Po startu se muselo vystoupat cca 80 výškových metrů k první kontrole, přeběhnout hluboké údolí a vystoupat další desítky metrů k dalším kontrolám v pravé části mapy. Dá se říci, že kolik metrů závodník v průběhu závodu nastoupal, přibližně stejně postupně cestou do cíle zase naklesal.

V nejmladších žácích a žákyních (kat. MD10-12) získali Chebští čtyři medaile. Tereza Synková a Martin Stárek zvítězili a zaslouženě obdrželi zlatou medaili. Druhé místo obsadila Kateřina Papežová a na třetím místě doběhl Tomáš Lahučký. Bronzovou medaili si odvezli ještě Tereza Francková (juniorky) a Roman Borovička (junioři).

Jestliže v žákovských, juniorských a seniorských kategoriích vládli domácí sportovci, pak ve veteránských kategoriích téměř všechna medailová místa obsadili němečtí závodníci (mimo druhého a třetího místa v D35 a M40 a prvního v D50). Také německý DARC vypsal oba závody, jak ten český, tak i německý, jako nominační na MS 2010, takže motivace k vítězství byla u našich sousedů vysoká. Z Chebských skončil Miroslav Vlach (M40) celkově na 6. místě, Petr Čech (M50) na 8. místě a Jindra Papežová (D35) na jedenáctém místě.