Karlovarský svaz cyklistiky se Sportovním centrem mládeže v Chebu uspořádal Mistrovství České republiky mládeže na silnici.
Mladí cyklisté ve věku do 16 ti let závodili na tratích v Chebu, časovky se jely z Pomezí n.O. do Chebu a zpět, silniční závod jednotlivců měl start v Hrozňatově a cíl u Lorety. Jezdilo se na okruhu po nové cyklostezce ze Slapan do Hájů.

Mezi českou mládežnickou elitou se neztratili ani domácí závodníci. Nejlepšího výsledku dosáhla dvojice Petr Fiala a Jan Lacina, kteří se se stali vícemistry ČR v časovce dvojic. V elitní desítce se ještě umístili Martin Kubík v časovce jednotlivců 7. místo a 8. místo Petr Fiala. Družstvo kadetů ve složení Jiří Čechman, Jiří Svoboda, Petr Šulc a Vašek Viktorin dojelo na 11. místě. Těsně za elitní desítko v jednotlivcích dojel Jiří Čechman v obou individuálních závodech.

Pořadatelé děkují za spolupráci Policii ČR, zaměstnancům Krajského úřadu a Městského úřadu v Cheb, firmám Renault, Midos, Patok, Avesing, všem dobrovolným pomocníkům při zajištění této významné celorepublikové akce a obyvatelům Chebu, řidičům za ohleduplnost, mediálním partnerům rádiu Egrensis a Chebskému deníku za informace.

(pefi)