Vrcholem soutěžní sezony domácí minigolfové scény bylo Mistrovství ČR, které se odehrálo v Rakovníku. Minigolfisté TJ MG Cheb zde měli šestinásobné zastoupení a v početném startovním poli se vůbec neztratili a někteří se dost výrazně prosadili na čelních příčkách výsledkových listin.

Kolektivní soutěže, ve kterých Chebská družstva účinkovala v soutěžním ročníku 2010-2011 již byly ukončeny, a tak byly barvy TJ MG Cheb v Rakovníku zastoupeny jen v individuálních kategoriích.

Hráči a hráčky absolvovali ve dvou hracích dnech klání o umístění v individuálních kategoriích, třetí hrací den přinesl vyřazovací sytém pro 32 nejlepších mužů a 16 žen v tzv. KO systému.

Téměř tradičním soupeřem při turnajích v Rakovníku bývá proměnlivé počasí se svými rozmary a jinak tomu nebylo ani letos. Hráči a hráčky soupeřili nejen s nástrahami drah a překážek, ale také s nepříjemným deštěm a větrem. Výborně si počínal František Nečekal mladší, který obsadil vynikající 10. místo ve velmi silném startovním poli mužů. Rakovnické mistrovství rovněž zastihlo ve vynikající formě i Tomáše Bureše, když za svými zády zanechal řadu zvučných a zkušených soupeřů a umístil se na 33. příčce. O dvě pozice za ním dohrál Jan Wolf a to byla výsledková bilance zúčastněných mužů TJ MG Cheb.

V soutěži seniorů II měli Chebští jednoho startujícího. Byl jím Karel Soustružník, který obsadil 12. příčku. Když se říká – to nejlepší nakonec, platí to o kategorii seniorek. Vítězství Dagmar Hirschmannové bylo přesvědčivé a titul mistryně ČR jí náleží právem. Blízko k další medaili měl Cheb i zásluhou Jany Nečekalové, která o konečné umístění na stupních vítězů musela podstoupit závěrečný rozstřel. V tom však své soupeřce podlehla a obsadila tak čtvrtou příčku.

Do třetího hracího dne a vyřazovacích bojů v KO systému postoupily obě chebské seniorky a František Nečekal mladší. Nasazení do pavouku vyplynulo podle umístění hráčů a hráček po dvou hracích dnech a hned v prvním utkání se proti sobě utkaly Dagmar Hirschmannová a Jana Nečekalová. Z tohoto klání postoupila do dalších bojů Jana Nečekalová, ale jen do dalšího souboje, když postupovou cestu musela přenechat pozdější celkové vítězce KO systému žen.

František Nečekal mladší v prvním kole vyřazovacích soubojů podal velmi dobrý výkon, ale na postup do další fáze KO systému to nestačilo.

Z mistrovství ČR tak zásluhou Dagmar Hirschmannové získal TJ MG Cheb jednu zlatou medaili, která znamenala symbolickou tečku za úspěšnou sezonou. Nemusí to však být vyloženě poslední příspěvek do síně slávy. V těchto dnech má TJ MG Cheb dva zástupce na seniorském mistrovství Evropy v německém Künzellu, kde se ženský seniorský tým pokusí obájit bronzovou medaili z loňského šampionátu z Chebu.

(jawo)