Třetí závod zimních běhů na podporu nemocných cystickou fibrózou konečně dostál svému jménu a připravil závodníkům pravou zimní atmosféru. Již přes noc napadlo asi 5-8 cm nového sněhu a závodníci se mohli těšit na příjemné proběhnutí po bílé peřině. Teplota těsně pod nulou, drobné sněžení, prostě ideální počasí na běh.

Pořadatelé museli v areálu bývalé Krajinné výstavy pod Chebským hradem nejdříve mírně upravit tratě pro nejmenší, neboť vedlejší cesty a pěšiny nebyly prohrnuty a předškolákům se musela trať prošlapávat.

I přes lákadlo jiných zimních sportů se na startu sešlo celkem 47 závodníků, kteří absolvovali tratě v délce od 130 m po 6700 m. Ještě před startem zpozorovali pořadatelé na obloze nad přehradou Skalka neznámý zářící objekt, který se během minuty přesunul směrem k Zelené hoře. Je potěšující, že i mimozemské civilizace projevily o chebské běhy zájem.

Pro předškoláky a žákovské kategorie byly připraveny stejné tratě, jako v předchozích dvou závodech. Druhé etapové vítězství si připsal v kategorii nejmladších předškoláků Tomáš Slepička. Sourozenci Trpákovi z oddílu ROB Cheb již potřetí kralovali svým kategoriím - Honzík mezi prvňáky, jeho sestra Daniela v kategorii 2.-3. říd. Na trati 470 m pro 4.-5. řídu zvítězil Jiří Stehlík, vzdálenost 850 m v kategorii 6.-9.tříd uběhla nejrychleji Jitka Havlíková z AK Sokolov.

Hromadný start měly tentokrát čtyři kategorie: dospělí B (2200 m), dorostenci (4400 m) a dospělí A s veterány (6700 m). Zatímco tratě 2200 m a 4400 m absolvovali závodníci na okruhu od kavárny Alfrédo na hráz přehrady Skalka a po levém břehu přes krytou lávku pod hradem, borci běžící 6700 m se na konci druhého okruhu nevraceli přes krytou lávku, ale vystoupali ulicemi Koželužská a Pod Jezem pod „plicák“ a odtud pak běželi směrem na Kachní kámen, zpět na hráz přehrady a po levém břehu Ohře až na „Krajinku“. Divákům se tím naskytl zajímavý pohled na běžce stoupající v serpentinách nad řekou. V měkkém sněhu zvítězil již potřetí za sebou Jan Sokol z AK Sokolov za 27.20 min, ve veteránech si další prvenství připsal Jiří Královec z téhož oddílu. V dorostencích zvítězil Tomáš Sedláček, dospělé B vyhrála Eliška Kuncová z ROB Cheb.

Čtvrtý a poslední závod Chebské běžecké zimy se koná v neděli 14.2.2010 opět v areálu Krajinné výstavy. Výsledky a další informace najdete na www.chbz.m-blog.cz.

(mivl)