Za krásného slunečného počasí se vydalo na trať početné pole závodníků z celé republiky v jedenácti kategoriích od mládeže až po elitu mužů.
Nejlépe si ze závodníků Sportovního centra mládeže vedl kadet Jiří Svoboda z Aše, který bohužel musel pro defekt odstoupit ze třetího místa.

Také v kategorii juniorů bylo třetí místo v průběžném pořadí celkovému výsledku nepřející. Naštěstí to bylo již jen několik set metrů před cílem, kdy dojížděl Vojtěch Nipl na prázdném zadním kole a byl dalším závodníkem předjet několik metrů před cílem.

Pořadí závodníků SCM Cheb - žákyně Klauková Aneta Cykloteam Ostrov – 11. místo, kadeti Ondřej Sýkora PROFI SPORT GHOST TEAM Cheb – 9., Jakub Johánek Chodov – 15, Petr Fiala Cheb – 18. a Jakub Ficenec K. Vary – 21. Junioři Pavel Kuzma Ašští bajkeři – 16.
V neděli byl také odstartován pohár Karlovarského svazu cyklistiky závodem horských kol XC MTB.

V mládežnických kategoriích se prosazovali zejména závodníci tří týmů Cykloteam Ostrov, Ašští bajkeři a PROFI SPORT GHOST TEAM Cheb. Celkovým vítězem společného závodu od juniorů až po všechny kategorie dospělých byl junior Václav Viktorin z TEAM BIKE Březová, v kadetech zvítězil Jiří Svoboda z Aše jezdící za Vimperk.
V sobotu 24. 4. pokračuje už druhý závod Poháru KVSC závodem V Aši - Ašský bláteník.
Kompletní výsledky na stránkách mtbs.cz z ČP a na stránkách bikeri.cz z regionální cyklistiky, vždy až je dodá pořadatel. (pefi)