Akademici v prvním utkání turnajového dne narazili na rezervu plzeňského FBC. Chebští byli od úvodu lepším týmem, brzy si dokázali vypracovat náskok, o ten však zejména vinou individuálních chyb přišli. „Na můj vkus jsme dělali příliš chyb v obranné fázi, dostali jsme soupeře do hry,“ nechal se slyšet po utkání trenér Matěj Voborník. Jeho svěřenci však v poslední části zabrali, vedení strhli na svou stranu a zvítězili 6:3. „Vážím si vítězství, protože se nerodilo lehce. Musíme být lepší v koncovce, pak by to nebylo takové drama, a utkání musíme rozhodnout dříve, věděl Voborník. Ve druhém utkání ve městě horkých pramenů změřili síly s Rokycany. Před utkáním se očekával vyrovnaný boj, první duel těchto soupeřů v letošní sezoně totiž ovládli Rokycanští v poměru 6:5.

Ilustrační foto
V Aši chtějí mít spokojené obyvatele. Nový projekt má podpořit mladou generaci

Chebští chtěli svému soupeři porážku vrátit, do svého soka se zakousli od úvodního buly a v utkání jasně dominovali. Akademici dokráčeli k hladkému vítězství 12:2 a potěšili své fanoušky.

„Pro nás je to cenné vítězství. Jsem rád za to, jakým stylem jsme se prezentovali, a zaslouženě jsme vyhráli. Cením si toho, že kluci i za stavu 8:0 nepřestali hrát a pořád šlapali. Patří jim díky,“ zhodnotil druhé utkání s týmem z Plzeňského kraje Voborník. Chebští tak navázali na dobré výsledky posledních týdnů, prodloužili sérii vítězství v řadě na pět a v tabulce se posunuli na druhé místo. Další ligové kolo čeká milovníky děrovaného míčku 8. února a dějištěm turnaje bude Plzeň. (jv)